Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Szkolenie dla nauczycieli muzyki

Szkolenie dla nauczycieli muzyki to oferta skierowana dla nauczycieli  muzyki, nauczycielki przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych, którzy pragną zwiększyć swoje kwalifikacje z zakresu pracy głosem oraz nauczania śpiewu dzieci. Szkolenie ma formę indywidualnego kurs  i jest przeznaczony dla każdego pedagoga niezależnie od wykształcenia muzycznego czy doświadczenia zawodowego. Kilkanaście spotkań z profesjonalną nauczycielką emisji głosu sprawi, że zrozumiesz mechanizm pracy głosem, poznasz rzetelną wiedzę z zakresu emisji głosu, poznasz najlepsze ćwiczenia emisyjne, które przyniosą natychmiastowe efekty, ponadto otrzymasz diagnozę własnego głosu, odczujesz ogromną poprawę w brzmieniu i komforcie pracy głosem oraz nauczysz się jak dostosować formy zajęć muzycznych do wieku i możliwości wokalnych dzieci, a także jak odkryć talent wokalny i muzyczny w czasie lekcji muzyki. 

Nauczyciel muzyki jako odkrywca talentów

Nauczyciel muzyki, nauczyciel przedszkolny oraz pedagog wczesnoszkolny to osoby pełniące niezwykle ważną rolę w życiu dziecka. To właśnie od ich zaangażowania, kompetencji, lecz także umiejętności diagnozowania i identyfikowania dzieci z predyspozycjami muzycznymi zależy, czy dziecko otrzyma możliwość rozwijania swojego talentu oraz słuchu muzycznego. Pierwsi nauczyciele i opiekunowie stanowią inspirację i są wzorcem dla swych podopiecznych również w kontekście brzmienia głosu, modulowania nim, dykcji czy oczywiście śpiewania. Interwencja pedagoga, gdy dostrzeże w grupie dzieci malucha, który wykazuje szczególne uzdolnienia muzyczne czy wokalne może okazać się tym kluczowym drogowskazem na jego życiowej drodze. Nauczyciel muzyki ma ogromne możliwości zaszczepienia w młodym pokoleniu miłości do muzyki oraz śpiewu.

Szkolenie dla nauczycieli muzyki – cel szkolenia

Celem szkolenia jest wyposażenie nauczyciela w odpowiednią wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu emisji głosu mówionego oraz śpiewanego, a także zdolność przekazywania zdobytej wiedzy swoim uczniom i podopiecznym. Nie jest więc to typowy kurs wokalny dla nauczycieli muzyki, ale jego ideą jest całkowite zgłębienie tajników głosu oraz rozwój zdolności pedagogicznych czy muzycznych. Priorytetem jest, by nauczyciel stał się wzorem do naśladowania w mowie oraz śpiewie.

Program szkolenia z emisji głosu dla nauczycieli:

  • Osobista diagnoza głosu mówionego i śpiewanego
  • Ćwiczenia artykulacyjne, fonacyjne, oddechowe i emisyjne
  • Najlepsze ćwiczenia emisyjne dla dzieci
  • Nauka piosenek dla dzieci
  • Rozmowy o głosie oraz odpowiedzi na nurtujące pytania
  • Nauka analizowania i diagnozowania głosu dzieci

Szkolenie dla nauczycieli to kompletny kurs całkowicie dostosowany do potrzeb uczestnika. Kurs można realizować stacjonarnie lub online. Możliwość otrzymania certyfikatu uczestnictwa oraz ukończenia szkolenia.