Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Analiza głosu online dla wokalistów

Wiedza o swoich umiejętnościach jest fundamentem pewności siebie.

Poznaj swój głos, jego mocne i słabe strony i pamiętaj, że pewność siebie w oparciu o rzeczywiste kompetencje jest trwała i trudniej ją zachwiać. Nie opiera się na chwilowych emocjach, komplementach czy opiniach innych. Warto pamiętać, że sukces nie jest jednorazowym wydarzeniem, ale procesem. Analiza błędów jest nieodłączną częścią tego procesu.

Analiza głosu online dla wokalistów, czyli diagnoza wokalna online to oferta przeznaczona zarówno dla profesjonalnych wokalistów, jak i osób, które dopiero rozważają rozpoczęcie swojej przygody ze śpiewem. Diagnoza wokalna to szczegółowa analiza głosu przeprowadzona przez profesjonalną nauczycielkę emisji głosu oraz specjalistkę od wszelkiego rodzaju zaburzeń i dysfunkcji głosu. Analiza głosu śpiewanego realizowana jest na podstawie dwóch krótkich nagrań (max 2 min) oraz krótkiego wywiadu oraz dokumentacji medycznej (badanie foniatryczne), jeśli zostanie przesłane. 

Analiza głosu online dla wokalistów – zalety diagnozy głosu

Rzetelna i profesjonalna diagnoza głosu jest ważnym elementem na każdym etapie rozwoju wokalnego – od rozpoczęcia nauki śpiewu aż po budowanie swojej kariery zawodowej. Otrzymując całkowicie obiektywną ocenę predyspozycji głosowych oraz muzycznych (słuch muzyczny, wyczucie rytmu), umiejętności wokalnych, a także szczegółowy opis pracy narządów głosotwórczych, oddechu, rezonatorów oraz opanowanie podstawowych zagadnień wokalnych (intonacja, legato, frazowanie itp.) możliwe jest stworzenie skutecznego planu nauki emisji głosu oraz dostosowanie ćwiczeń pod konkretne problemy wokalne.

Ogromną zaletą otrzymania analizy wokalnej jest informacja o poziomie wokalnym, która może być niezwykle pomocna w podjęciu decyzji o rozpoczęciu profesjonalnej nauki śpiewu, kontynuacji współpracy z trenerem wokalnym, zapisaniu się do chóru, założeniu zespołu, koncertowaniu czy publicznych występach. Świadomość własnych możliwości głosowych jest kluczowa dla rozwoju wokalnego. 

Analiza głosu online dla wokalistów – zamówienie profesjonalnej analizy wokalnej

W celu zamówienia analizy głosu należy skorzystać z formularza kontaktowego lub wysłać e – mail na adres: [email protected] w tytule wpisując „Analiza głosu dla….” dołączając 2 załączniki w formie audio lub video (preferowane nagranie video), potwierdzenie dokonania przelewu oraz podstawowe informacje o sobie oraz doświadczeniu wokalnym, a także problemach głosowych. Można dołączyć badania foniatryczne oraz listę na stałe przyjmowanych leków. Wszystkie przesłane materiały są niezbędne do dokonania szczegółowej analizy głosu. Profesjonalna diagnoza wokalna zostanie przesłana do 72 h po otrzymaniu skompletowanej wiadomości e – mail. 

Analiza głosu online – materiały

  1. Nagranie video (w ostateczności audio) dowolnej piosenki w języku polskim lub angielskim, z akompaniamentem (podkładem), nagrywana bez wykorzystywania specjalnego sprzętu (wystarczy zwykły telefon), bez obróbek, nie przekraczające 1,5 min. Należy dołączyć link do oryginału (Youtube/Spotify/mp3). Śpiew powinien być naturalny i swobodny, zalecane jest realizowanie nagrania w pozycji stojącej.
  2. Nagranie video lub audio wierszyków: https://akademia-spiewu.pl/blog/wierszyki-dykcyjne
  3. Podstawowe informacje: wiek, doświadczenie wokalne (jeśli jest), czas nauki, częstotliwość treningów wokalnych (ilość w tygodniu oraz czas trwania) oraz opis stanu zdrowia narządów głosowych. Można również zgłosić pojawiające się dolegliwości oraz odczucia w czasie śpiewania.

Analiza głosu online dla wokalistów to szybka i wygodna metoda, by poznać swój głos, jego słabe i mocne strony. Po otrzymaniu diagnozy wokalnej w razie chęci można zdecydować się na indywidualne konsultacje wokalne lub zajęcia korespondencyjne (specjalny zestaw ćwiczeń). 

Pamiętaj, że analiza własnych błędów jest nie tylko ważna, ale też niezbędna do pełnego wykorzystania Twojego potencjału głosowego oraz Twojego rozwoju osobistego.

Kursy video z emisji głosu zawierające podstawy prawidłowej emisji głosu:

Kurs na platformie Udemy – kliknij w link i posłuchaj darmowego fragmentu

Kurs na platformie Eduj – kliknij w link i sprawdź ten kurs