Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Konsultacje indywidualne z emisji głosu

Konsultacje indywidualne z emisji głosu – są to pierwsze zajęcia z emisji głosu mówionego lub śpiewanego (lub innej formy dostępnej w ofercie) w Akademii Śpiewu, które odbywają się stacjonarnie lub online. Podczas pierwszego spotkania uczeń otrzymuje profesjonalną diagnozę głosu oraz zostaje przedstawiony plan działania, a także rozpoczyna się już konkretna praca nad wybranym problemem technicznym. Konsultacja indywidualna to normalne zajęcia, NIE JEST to spotkanie zapoznawcze czy rozmowa w celu określenia planu poprawy emisji głosu, a normalna lekcja wzbogacona o diagnozę głosu.

Konsultacje z emisji głosu to pierwszy krok do rozpoczęcia systematycznej nauki w Akademii Śpiewu. Konsultacjami nazywamy pierwszych PIĘĆ spotkań (oczywiście może ich być więcej), podczas których uczeń może doświadczyć, jak wygląda profesjonalna nauka emisji głosu, jak prowadzone są zajęcia w Akademii Śpiewu oraz upewnić się, że wybór tej nauczycielki jest najlepszym. Po pięciu konsultacjach z emisji głosu, które odbyły się bez komplikacji, obie strony (nauczyciel oraz uczeń) mogą (ale nie muszą) zdecydować się na stałą współpracę (jest to oferta dla klientów indywidualnych – stała współpraca nie dotyczy firm – więcej w FAQ oraz w zakładce B2B). Istnieje możliwość kontynuowania współpracy w ramach konsultacji (cena nie ulega zmianie).

Pierwsza konsultacja indywidualna – zajęcia wokalne

Pierwsza konsultacja indywidualna w ramach zajęć wokalnych to pierwsza lekcja śpiewu, która odbywa się stacjonarnie w Chorzowie lub zdalnie. W czasie pierwszego spotkania uczeń zapoznaje się z podstawowymi zasadami prawidłowej emisji głosu śpiewanego, dowiaduje się, jak dbać o głos, poznaje podstawowe ćwiczenia emisyjne oraz zostają ustalone cele. W czasie pierwszych konsultacji wokalnych nauczyciel wykonuje diagnozę głosu, w której zostają określone: skala, rodzaj głosu, barwa, praca strun głosowych, stan zdrowia narządów głosotwórczych, oddech, aktywizacja rezonatorów oraz aparatu artykulacyjnego, a także główne problemy techniczne (lub dysfunkcje głosu). W czasie pierwszych konsultacji wokalnych nie są przeprowadzane przesłuchania, a jedynie diagnoza głosu. W wypadku zajęć zdalnych diagnoza odbywa się na podstawie przesłanego nagrania (nagranie telefonem z video). Po pierwszej lekcji śpiewu uczeń otrzymuje zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu oraz ustalona zostaje częstotliwość zajęć. Pierwsze spotkanie to też idealny moment na rozwianie wszelkich wątpliwości i odpowiedzi na pytania dotyczące nauki śpiewu.

Pierwsza konsultacja indywidualna – zajęcia z emisji głosu mówionego i dykcji

Pierwsza konsultacja indywidualna z emisji głosu mówionego oraz dykcji to pierwsze spotkanie z doświadczonym nauczycielem emisji głosu mówionego, rehabilitantem głosu. Konsultacje z mowy rozpoczynają się krótką rozmową, wywiadem z uczniem, a także krótkim monologiem ucznia – jest to konieczne do odpowiedniego i rzetelnego wykonania diagnozy głosu mówionego oraz dykcji. W czasie pierwszej lekcji mowy praca odbywa się dwutorowo: emisja głosu oraz dykcja. W dokładnej diagnozie głosu zostaje określona wysokość dźwięku mowy, siła, natężenie, barwa, praca aparatu głosowego, ewentualne występowanie patologii głosu, a także jakość wymowy, sprawność aparatu artykulacyjnego, wady wymowy, niedokładności dykcyjne, nawyki, główne błędy. W czasie pierwszych zajęć z emisji głosu mówionego uczeń otrzymuje zestaw ćwiczeń rozgrzewających aparat artykulacyjny.

Konsultacje indywidualne z emisji głosu

Konsultacje indywidualne to zajęcia, które trwają standardowo 55 min, czyli tyle ile trwa normalna lekcja w Akademii Śpiewu (dla dzieci poniżej 13 roku życia jest możliwość umówienia się na konsultacje trwające 45 min). Pierwsze spotkanie jest to też idealna okazja do uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania dotyczące sposobu nauczania, wykorzystywanych technik, zalecanej częstotliwości zajęć oraz na każdy inny temat z zakresu emisji głosu. Zachęcam do lektury FAQ, czyli najczęściej zadawanych pytań, gdyż może pomóc rozwiać wiele wątpliwości. Warto również zapoznać się z ciekawymi artykułami idealnymi na początek nauki.

Ze względu na przyjęte zasady nie ma możliwości skrócenia „okresu konsultacyjnego” – dopiero po (minimum) pięciu konsultacjach, które przebiegły bez komplikacji, uczeń ma możliwość rozpocząć stałą współpracę, jednak by ją uzyskać konsultacje nie powinny odbywać się rzadziej niż co 2 tygodnie (przy stałej współpracy zajęcia odbywają się min. raz w tygodniu, więc jest to idealna okazja do sprawdzenia swojej motywacji), w przeciwnym wypadku „okres konsultacyjny” zostaje automatycznie wydłużony. Możliwość przejścia na stałą współpracę dotyczy jedynie klientów indywidualnych. Koszt zajęć dla firm pozostaje bez zmian. Istnieje możliwość stałej współpracy z realizacją dwóch godzin tygodniowo, wówczas uczeń otrzymuje indywidualną ofertę cenową.

Umawiając się na konsultacje należy mieć świadomość, że nauka emisji głosu jest procesem, który potrzebuje czasu, systematycznych ćwiczeń oraz zaangażowania ucznia.

Jak umówić się na pierwszą konsultację indywidualną?

Można skorzystać z formularza kontaktowego, napisać maila, wiadomość na FB, sms- a lub zadzwonić.

Rezerwując termin konsultacji należy podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz do 24 godzin po ustaleniu terminu wpłacić zadatek w wysokości 80 zł na numer konta podany przez prowadzącą. Dopiero po dokonaniu płatności/przesłaniu dowodu zlecenia przelewu, termin zostaje zarezerwowany, zaś jeżeli osoba zainteresowana nie dokona płatności lub nie poinformuje o jej wykonaniu – wysyłając wspomniany dowód polecenia przelewu: zdjęcie, zrzut ekranu, korzystając z innych dostępnych opcji banków – rezerwacja zostaje anulowana. Do 24 godzin przed planowanym terminem lekcji istnieje możliwość zmiany ustalonego terminu pierwszego spotkania, wtedy zadatek przechodzi jako zadatek na kolejną rezerwację terminu. Odwołując zajęcia w czasie krótszym niż 24 godziny, zadatek nie zostaje zwrócony – chcąc umówić się na kolejny termin, należy ponownie dokonać płatności.

Kwota zadatku zostaje wliczona w koszt konsultacji, a więc uczeń na miejscu dopłaca jedynie pozostałą część kwoty. Wpłacenie zadatku daje gwarancję rezerwacji terminu, a uczeń otrzymuje wówczas szczegółowe informacje przed pierwszymi zajęciami oraz przypomnienie o umówionej konsultacji. WPŁATA ZADATKU JEST OBOWIĄZKOWA PODCZAS USTALANIA TERMINÓW PIERWSZYCH PIĘCIU SPOTKAŃ.

Wybierz temat wiadomości

Dołącz do Akademii Śpiewu

Poszukujesz profesjonalnego nauczyciela emisji głosu? Napisz do doświadczonej specjalistki w dziedzinie śpiewu, mowy oraz rehabilitacji głosu i porozmawiajmy o Twoim głosie.

Dowiedz się, jak skutecznie poprawić Twoją mowę, rozwinąć się wokalnie i spełnić marzenia o pięknym i zdrowym głosie. Specjalnie dla Ciebie zostanie przygotowany specjalny plan pracy nad głosem dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości.