Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Konsultacje indywidualne z emisji głosu

Jesteś coraz bliżej osiągnięcia szczęścia, satysfakcji i wymarzonego życia.

Ucząc się nowych rzeczy rozkwitasz, stajesz się lepszą wersją siebie, zmieniasz się Ty, ale także Twoje patrzenie na świat, postrzeganie i odbieranie rzeczywistości, innych ludzi oraz plany i marzenia. Z ciekawością i radością spoglądasz w przyszłość, bo przeczuwasz, że tuż za rogiem czeka na Ciebie prawdziwy prezent od losu.

Konsultacje indywidualne z emisji głosu – są to indywidualne zajęcia z emisji głosu mówionego lub śpiewanego, a także innej formy dostępnej w ofercie, jak np. feminizacja głosu, rehabilitacja czy terapia śpiewem. Mogą być realizowane w formie stacjonarnej lub online, dostarczając tym samym dostęp do rozwoju szerokiemu gronu zainteresowanych. Konsultacje indywidualne z emisji głosu stanowią podstawową ofertę Akademii Śpiewu skierowaną do osób początkujących, średniozaawansowanych lub profesjonalistów, dostosowaną do specyfiki i potrzeb każdego ucznia.

Pierwsza konsultacja nie jest jedynie wizytą wprowadzającą czy zapoznawczą, lecz głęboko zakorzenioną sesją pracy, gdzie dokonywana jest precyzyjna diagnoza głosu ucznia, omawiane są podstawowe zagadnienia techniczne oraz wspólnie z uczniem wyznaczane są cele oraz kreowany indywidualizowany plan działań. Mimo, że momenty wzajemnego poznawania się z pewnością mają tu miejsce, nie można pomijać faktu, że jest to również czas, kiedy już rozpoczyna się rzetelna, techniczna praca nad głosem.

Jednym z fundamentów konsultacji jest uwzględnienie różnorodności; każde spotkanie kształtuje się inaczej, dostosowując do aktualnych potrzeb, wyzwań oraz możliwości ucznia. Jeszcze przed konsultacjami uczeń zachęcany jest do szczerego i rzetelnego wypełnienia ankiety wstępnej, by już od pierwszych zajęć metodologia oraz styl nauki spełniał oczekiwania ucznia i co najważniejsze: by czuł się on swobodnie i dobrze.

Akademia Śpiewu w Chorzowie – odwiedź to wyjątkowe miejsce

Akademia Śpiewu, z zaangażowaniem i profesjonalizmem, otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy poszukują miejsca, w którym mogą rozwijać swoje umiejętności z zakresu emisji głosu mówionego lub śpiewanego, zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. Misja Akademii Śpiewu koncentruje się na dostarczaniu edukacji najwyższej jakości, będącej wynikiem syntezy naukowej wiedzy , praktycznego doświadczenia oraz holistycznego podejścia do edukacji, nie zapominając o aspekcie psychicznym. Akademia Śpiewu to wyjątkowa przestrzeń, w której najważniejszy jesteś Ty, Twój komfort, dlatego zanim przejdziemy do wykonywania konkretnych ćwiczeń głosowych, już od progu powitają Cię dwie domagając się atencji i pieszczot przeurocze kotki, które sprawią, że cały stres związany z pierwszymi zajęciami z emisji głosu – zniknie w niepamięć. Akademia Śpiewu to jedyna szkoła śpiewu w Polsce, która posiada niesamowicie wygodne fotele masujące, by każdy uczeń mógł przed zajęciami się chwilkę zrelaksować i rozluźnić (eliminacja napięć w ciele jest niezbędna do dynamicznego rozwoju z zakresu emisji głosu). Akademia Śpiewu jest to szkoła nowoczesna, przyjacielska i skoncentrowana na potrzebach swoich podopiecznych. Każde spotkanie jest inne, w pełni dostosowane do Twoich potrzeb.

Konsultacje indywidualne z emisji głosu – pierwsze konsultacje

Umawiając się na pierwsze konsultacje nie podpisujesz żadnej umowy ani nie są przeprowadzane przesłuchania czy inne formy rekrutacyjne. Po pięciu spotkaniach, jeśli będzie taka potrzeba i chęć z Twojej strony, możesz zdecydować się na systematyczne spotkania i wybór konkretnego pakietu. Przed pierwszym spotkaniem otrzymujesz w wiadomości SMS szczegółowe instrukcje dotyczące zarówno rezerwacji terminu, przygotowania do pierwszego spotkania, a nawet jego przebiegu. Wiem, że dla każdego pierwsza konsultacja jest stresująca, więc dokładam wszelkich starań, byś mógł poczuć się komfortowo i swobodnie. Przed pierwszymi konsultacjami otrzymasz ode mnie ankietę do wypełnienia, dzięki której będę mogła poznać Ciebie, Twoje pragnienia, marzenia i motywację do nauki. Jej wypełnienie nie jest obligatoryjne, ale umożliwia stworzenie najbardziej optymalnego planu działania oraz formy zajęć, które będą skrojone pod Twoje potrzeby. Nie będzie to jedyna ankieta, jaką ode mnie dostaniesz, gdyż Twoja opinia, odczucia, emocje i potrzeby są dla mnie najważniejsze. Mam świadomość, iż umawiając się na swoje pierwsze konsultacje z emisji głosu masz w głowie wiele pytań, wątpliwości, zastanawiasz się nad częstotliwością zajęć, czasem nauki, kiedy osiągniesz wymarzony cel, jak dużo będzie trzeba samodzielnie trenować w domu i czy uda się uzgodnić dogodny termin lub zarezerwować stałą godzinę zajęć. Bez obaw, podczas konsultacji odpowiem na wszystkie Twoje pytania i gwarantuję, że rozpoczynając naukę w Akademii zadbam również o to, by możliwa była systematyczność i komfortowe dla Ciebie dni i godziny spotkań. Umawiając się na pierwsze konsultacje skup się na nich, nie martw się o przyszłość, o sprawy formalne czy nie obawiaj się krytyki lub negatywnej oceny, decydując się na nauczanie laików, amatorów i pomoc ludziom w problemach głosowych jestem przygotowana na ciężką pracę i czasem na słuchanie fałszy;)

Pierwsza konsultacja indywidualna – zajęcia wokalne

Pierwsza konsultacja indywidualna w ramach zajęć wokalnych to pierwsza lekcja śpiewu, która odbywa się stacjonarnie w Chorzowie lub zdalnie. W czasie pierwszego spotkania uczeń zapoznaje się z podstawowymi zasadami prawidłowej emisji głosu śpiewanego, dowiaduje się, jak dbać o głos, poznaje podstawowe ćwiczenia emisyjne oraz zostają ustalone cele. W czasie pierwszych konsultacji wokalnych nauczyciel wykonuje diagnozę głosu, w której zostają określone: skala, rodzaj głosu, barwa, praca strun głosowych, stan zdrowia narządów głosotwórczych, oddech, aktywizacja rezonatorów oraz aparatu artykulacyjnego, a także główne problemy techniczne (lub dysfunkcje głosu). W czasie pierwszych konsultacji wokalnych nie są przeprowadzane przesłuchania, a jedynie diagnoza głosu. W wypadku zajęć zdalnych diagnoza odbywa się na podstawie przesłanego nagrania (nagranie telefonem z video). Po pierwszej lekcji śpiewu uczeń otrzymuje zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu oraz ustalona zostaje częstotliwość zajęć. Pierwsze spotkanie to też idealny moment na rozwianie wszelkich wątpliwości i odpowiedzi na pytania dotyczące nauki śpiewu.

Pierwsza konsultacja indywidualna – zajęcia z emisji głosu mówionego i dykcji

Pierwsza konsultacja indywidualna z emisji głosu mówionego oraz dykcji to pierwsze spotkanie z doświadczonym nauczycielem emisji głosu mówionego, rehabilitantem głosu. Zajęcia z emisji głosu mówionego obejmują również zmianę barwy głosu, feminizację, maskulinizację czy neutralizację głosu. Konsultacje z mowy rozpoczynają się krótką rozmową, wywiadem z uczniem, a także krótkim monologiem ucznia – jest to konieczne do odpowiedniego i rzetelnego wykonania diagnozy głosu mówionego oraz dykcji. W czasie pierwszej lekcji mowy praca odbywa się dwutorowo: emisja głosu oraz dykcja. W dokładnej diagnozie głosu zostaje określona wysokość dźwięku mowy, siła, natężenie, barwa, praca aparatu głosowego, ewentualne występowanie patologii głosu, a także jakość wymowy, sprawność aparatu artykulacyjnego, wady wymowy, niedokładności dykcyjne, nawyki, główne błędy. W czasie pierwszych zajęć z emisji głosu mówionego uczeń otrzymuje zestaw ćwiczeń rozgrzewających aparat artykulacyjny.

Konsultacje indywidualne z emisji głosu – pięć pierwszych spotkań

Konsultacje indywidualne to zajęcia, które trwają standardowo 55 min, czyli tyle ile trwa normalna lekcja w Akademii Śpiewu. Pierwsze spotkanie jest to też idealna okazja do uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania dotyczące sposobu nauczania, wykorzystywanych technik, zalecanej częstotliwości zajęć oraz na każdy inny temat z zakresu emisji głosu. Zachęcam do lektury FAQ, czyli najczęściej zadawanych pytań, gdyż może pomóc rozwiać wiele wątpliwości. Warto również zapoznać się z ciekawymi artykułami idealnymi na początek nauki. Sama konsultacja jest określana jako początkowy cykl PIĘCIU spotkań (choć liczba ta może ulec zmianie w zależności od indywidualnych potrzeb), które oferują uczniowi szansę na zaznajomienie się z metodologią pracy, jak również umożliwiają ocenę, czy wybrany nauczyciel oraz metodyka szkoły są zgodne z jego oczekiwaniami i potrzebami. Po tych pierwszych sesjach (które odbyły się bez komplikacji) możliwe jest skorzystanie z pakietów zajęć – szczegółowe informacje znajdują się w zakładkach dla klientów indywidualnych lub firm. Bez marnowania czasu na zbędne formalności można profesjonalnie poszerzać swoje kompetencje przy ogromnym wsparciu zaangażowanej, otwartej i doświadczonej nauczycielce.

Oferta, zaprojektowana z myślą o zapewnieniu jak najwyższej jakości usług oraz skutecznego przebiegu procesu edukacyjnego, zakłada konieczność przeprowadzenia serii wstępnych konsultacji przed rozpoczęciem stałej współpracy (zakupu pakietu). Może wydawać się to zbędną komplikacją, lecz “okres ważności pakietów” zakłada systematyczne spotkania, a ponadto 5 lekcji to optymalny czas, by uczeń mógł poznać metody pracy, styl uczenia i upewnić się w swojej motywacji. Kluczowe jest, aby potencjalni uczniowie zdawali sobie sprawę z tego, że „okres konsultacyjny” stanowi nieodłączny element procedury przyjęć i jego skrócenie nie jest możliwe. Po przejściu pełnego cyklu pięciu konsultacji, które przebiegną sprawnie i bez przeszkód, uczestnik otrzyma możliwość rozpoczęcia stałej współpracy z Akademią Śpiewu, wybierając jednocześnie jeden z dostępnych pakietów zajęć – 10 lub 20 godzin.

Zalecane jest, aby zajęcia były kontynuowane z częstotliwością jednego spotkania tygodniowo (minimum raz na dwa tygodnie). Taki interwał nie jest przypadkowy – jest to wynik obserwacji oraz doświadczenia zdobytego podczas wieloletniej praktyki pedagogicznej. Regularność i systematyczność są kluczowymi czynnikami w procesie nauki i rozwoju umiejętności z zakresu emisji głosu, dlatego stawiam na konsekwencję i zaangażowanie zarówno ze strony edukatora, jak i ucznia.

Rozumiejąc, że każda ścieżka edukacyjna jest unikatowa i wypełniona indywidualnymi wyzwaniami oraz sukcesami, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym spersonalizowanym procesie. Akademia Śpiewu jest miejscem, gdzie Twój głos uzyska wsparcie specjalisty, byś czuł się z nim swobodnie, pewnie i bezpiecznie.

Umawiając się na konsultacje należy mieć świadomość, że nauka emisji głosu jest procesem, który potrzebuje czasu, systematycznych ćwiczeń oraz zaangażowania ucznia.

Jak umówić się na pierwszą konsultację indywidualną?

Można skorzystać z formularza kontaktowego, napisać maila, wiadomość na FB lub wiadomość sms.

Rezerwując termin konsultacji stacjonarnej (klient indywidualny) należy podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz do 24 godzin po ustaleniu terminu wpłacić zadatek w wysokości 80 zł na numer konta podany przez prowadzącą. Umawiając się na konsultacje online zależy wpłacić zadatek w wysokości 80 zł oraz pozostałą część kwoty, czyli w sumie 180 zł. Dopiero po dokonaniu płatności/przesłaniu dowodu zlecenia przelewu, termin zostaje zarezerwowany, zaś jeżeli osoba zainteresowana nie dokona płatności lub nie poinformuje o jej wykonaniu – wysyłając wspomniany dowód polecenia przelewu: zdjęcie, zrzut ekranu, korzystając z innych dostępnych opcji banków – rezerwacja zostaje anulowana. Do 24 godzin przed planowanym terminem lekcji istnieje możliwość zmiany ustalonego terminu pierwszego spotkania, wtedy zadatek przechodzi jako zadatek na kolejną rezerwację terminu. Odwołując zajęcia w czasie krótszym niż 24 godziny, zadatek lub pełna kwota wpłaty nie zostają zwrócone – chcąc umówić się na kolejny termin, należy ponownie dokonać płatności.

W wypadku zajęć stacjonarnych kwota zadatku zostaje wliczona w koszt konsultacji, a więc uczeń na miejscu dopłaca jedynie pozostałą część kwoty. Wpłacenie zadatku daje gwarancję rezerwacji terminu, a uczeń otrzymuje wówczas szczegółowe informacje przed pierwszymi zajęciami oraz przypomnienie o umówionej konsultacji. WPŁATA ZADATKU JEST OBOWIĄZKOWA PODCZAS USTALANIA TERMINÓW PIERWSZYCH PIĘCIU SPOTKAŃ. W przypadku zajęć online niezbędna jest pełna wpłata.

Z przyjemnością zapraszam do rozpoczęcia tej ekscytującej podróży poprzez moduł konsultacji, dostarczając tym samym narzędzi, które umożliwią odkrywanie, zrozumienie, oraz rozwijanie Twojego unikatowego głosu w Akademii Śpiewu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość sms.

Jestem tu dla Ciebie! Zapraszam Cię do umówienia się na pierwsze konsultacje, byś odkrył i rozwinął potencjał drzemiący w Twoim głosie!

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Wybierz temat wiadomości

Dołącz do Akademii Śpiewu

Poszukujesz profesjonalnego nauczyciela emisji głosu? Napisz do doświadczonej specjalistki w dziedzinie śpiewu, mowy oraz rehabilitacji głosu i porozmawiajmy o Twoim głosie.

Dowiedz się, jak skutecznie poprawić Twoją mowę, rozwinąć się wokalnie i spełnić marzenia o pięknym i zdrowym głosie. Specjalnie dla Ciebie zostanie przygotowany specjalny plan pracy nad głosem dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości.