Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Lekcje śpiewu dla dzieci

Śpiew daje dzieciom możliwość wyrażenia swojej autentyczności i tworzenia piękna wokół siebie.

Nauka śpiewu nie tylko kształtuje piękny głos, ale także rozwija pewność siebie i umiejętność wyrażania swoich emocji przed innymi. To cenna umiejętność życiowa. Poprzez śpiewanie dziecko może demonstrować swoje myśli i uczucia w sposób atrakcyjny, kreatywny i bezpieczny. Dziecko zaczyna myśleć poza schematami, uważniej obserwuje i wsłuchuje się w otoczenie. Muzyka ma lecznicze i kojące właściwości, a więc powinna towarzyszyć każdemu dziecku już od pierwszych chwil życia.

Szukasz inspirującego miejsca, gdzie Twoje dziecko nie tylko rozwinie swoje umiejętności wokalne, ale także odkryje radość i moc muzykowania? Poznaj ofertę zajęć wokalnych przygotowanych specjalnie dla najmłodszych, tych posiadających talent, ale także tych kreatywnie podchodzących do czystego śpiewania (czyt. fałszujących);)

Korzyści z nauki śpiewu dla Twojego dziecka:

 1. Rozwój emocjonalny: muzyka wzbogaca świat emocji, pomaga wyrażać uczucia i budować więzi z innymi, a także jest formą zabawy, która wpływa na kreatywność i wrażliwość
 2. Wzmocnienie pewności siebie: rozwijanie swoich umiejętności, dostrzeganie własnych postępów, występowanie na scenie lub nagrywanie się i chwalenie swoimi wykonaniami w social mediach to coś, co poprawia samoocenę dziecka
 3. Rozwój intelektualny: nauka muzyki wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny, stymulując mózg do pracy na wielu płaszczyznach jednocześnie, a ponadto śpiewanie poprawia koncentrację i podzielność uwagi. Badania pokazują, że dzieci uczące się śpiewu, zdecydowanie lepiej radzą sobie z nauką.
 4. Nowe umiejętności: w trakcie nauki śpiewu poprawia się słuch muzyczny, wyczucie rytmu, pamięć muzyczna oraz dziecko dostrzega, że opanowuje nowe umiejętności, a to świetna motywacja do dalszej pracy

Zajęcia wokalne indywidualne oraz grupowe (do 3 osób):

 • Indywidualne lekcje śpiewu dla dzieci: lekcje indywidualne umożliwiają pełną koncentrację na dziecku oraz całkowite dostosowanie przebiegu zajęć do jego możliwości i aktualnego etapu rozwoju
 • Zajęcia grupowe dla dzieci (do 3 osób): jeśli Twoje dziecko chce śpiewać razem ze swoimi koleżankami lub kolegami jest możliwość zapisania ich wspólnie na zajęcia wokalne, mogą wspólnie się rozwijać, bawić a Ty dodatkowo podzielić koszty
 • Zajęcia wokalne wspomagające rozwój mowy: w Akademii Śpiewu prowadzone są zajęcia dla dzieci w różnym wieku, dostosowując poziom nauczania i metody pracy do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości
 • Lekcje śpiewu dla dziecka i rodzica: wspólne śpiewanie tworzy wyjątkową więź, wspólnie ze swoim dzieckiem możecie spędzić wyjątkowy czas bawiąc się muzyką i wydobywanymi z siebie dźwiękami

Dołącz do naszej muzycznej rodziny i pozwól swojemu dziecku odkrywać cudowny świat muzyki!

Lekcje śpiewu dla dzieci w formie zajęć indywidualnych to bardzo dobry wybór w kwestii zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Przeznaczone są nie tylko dla utalentowanych maluszków, ale również dla tych, które fałszują, ale chętnie w domu śpiewają piosenki.

Zapisz swoje dziecko już dziś i odkryjcie razem radość, którą niesie ze sobą muzyka!

Lekcje śpiewu dla dzieci – zasady

 1. Zajęcia wokalne dla dzieci standardowo odbywają się indywidualnie, ale jest możliwość uczestnictwa do 3 dzieci w czasie jednych zajęć.
 2. Początkowo dziecko umawiane jest na konsultacje, po odbyciu pięciu spotkań, można skorzystać z pakietu zajęć (zapytaj o specjalną promocyjną ofertę dla najmłodszych).
 3. Podczas konsultacji nauczyciel dokonuje diagnozy głosu, oceny predyspozycji wokalnych dziecka, a także sprawdza jak reaguje ono na polecenia oraz czy zachowuje się odpowiednio, a także nie bez znaczenia pozostaje jakość kontaktu z opiekunami (sprawny i bezproblemowy).
 4. Zalecane jest, by dziecko po pierwszej konsultacji uczestniczyło w zajęciach bez osób towarzyszących, oczywiście w wypadku, gdy nie są to zajęcia wokalne dla rodzica i dziecka lub grupowe – wpływa to na koncentrację dziecka oraz na nawiązanie więzi z pedagogiem.
 5. Zajęcia wokalne dla dzieci prowadzone są profesjonalnie i Akademia Śpiewu nie powinna być przez dzieci i rodziców traktowana jako „kącik zabaw” lub „niania na godziny”.
 6. Akademia Śpiewu nie organizuje konkursów ani koncertów dla dzieci oraz nie poszukuje w okolicach takich wydarzeń.
 7. Nauczyciel decyduje o wykonywanym repertuarze i jeżeli proponowane utwory przez dziecko lub rodziców nie są dostosowane do poziomu wokalnego i emocjonalnego dziecka, wówczas może odmówić przygotowania z dzieckiem danej piosenki.
 8. Rodzice podczas pierwszych zajęć otrzymują zasady: jak dbać o głos i zobowiązują się dbać o przestrzeganie zasad higieny głosu dziecka w dniu zajęć.
 9. Zachęca się rodziców, aby dziecko nie posiadało więcej niż jednego nauczyciela śpiewu dla lepszych postępów i by uniknąć sytuacji otrzymywania sprzecznych informacji odnośnie emisji głosu.
 10. Rodzice powinni poinformować nauczyciela, jeżeli dziecko uczestniczy w grupowych zajęciach wokalnych w innych szkołach lub ośrodkach.
 11. Na początku nauki zalecane jest, by uczeń zaprzestał samodzielnych prób wokalnych w domu, dla lepszej efektywności zajęć.
 12. W Akademii Śpiewu kluczowa jest przyjacielska i swobodna atmosfera i wszystkie osoby, które zaburzają klimat charakterystyczny dla tego miejsca, nie będą umawiane na kolejne zajęcia.
 13. Decydując się na naukę w Akademii Śpiewu zarówno rodzic jak i dziecko powinni mieć świadomość, że nauka emisji głosu jest procesem, który wymaga czasu.
 14. Wszelkie zaburzenia psychiczne, intelektualne oraz inne diagnozy powinny być zgłoszone nauczycielowi przed pierwszymi konsultacjami.
 15. Nauczyciel nie organizuje zebrań z rodzicami, spotkań na omówienie postępów, dalszych planów rozwoju itp., na wszelkie pytania, wątpliwości odpowiada poprzez komunikatory w czasie konwersacji (preferowana forma kontaktu to Whatsapp lub Messenger), w trakcie lekcji śpiewu dziecka lub w formie ponownej diagnozy głosu oraz oceny postępów malucha (na wyraźną prośbę rodziców).
 16. Zajęcia prowadzone są w sposób bezstresowy, bez konieczności samodzielnego trenowania w domu.
 17. Preferowana forma zajęć to stacjonarnie w Chorzowie, ale istnieje możliwość zapisania dziecka na lekcje śpiewu online.

Zajęcia wokalne dla dzieci w Akademii Śpiewu prowadzone są profesjonalnie, a nauczyciel dokłada wszelkich starań, by dzieci wychodziły z zajęć uśmiechnięte, zadowolone oraz z nowymi umiejętnościami wokalnymi;)