Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Akademia Śpiewu Anna Kamieńska

Witam serdecznie, nazywam się Anna Kamieńska

Akademia Śpiewu Anna Kamieńska –  to kameralne studio, które zostało stworzone z myślą zarówno o profesjonalistach jak i laikach, pragnących dopiero rozpocząć swoją przygodę ze śpiewem oraz nauką emisji głosu mówionego. To wyjątkowe miejsce, w którym poczujesz się bezpiecznie jak w domu oraz pod opieką profesjonalisty, dla którego nie będziesz tylko zwykłym klientem, ale staniesz się przyjacielem. Fachowa pomoc oraz przesympatyczna, swobodna, rodzinna atmosfera, w której prowadzone są zajęcia powodują, że uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnych spotkań. To tutaj będziesz mógł się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, oderwać się od codziennych obowiązków czy nabrać energii na kolejne wyzwania jakie stawia przed Tobą dzisiejszy świat.

Akademia Śpiewu powstała, gdyż zapragnęłam stworzyć prawdziwie przyjazne miejsce, gdzie bez stresu, w atmosferze przyjaźni, zrozumienia i akceptacji odmienności każdego człowieka, spokojnie i bez presji uczeń może się rozwijać w swoim tempie i zgodnie ze swoim ciałem, poglądami czy gustami muzycznymi. Taki mały kącik w tym zagonionym świecie, gdzie każdy będzie mógł się na chwilę zatrzymać i wsłuchać w siebie, swoje ciało, które przecież jest najlepszym i najdoskonalszym instrumentem. Mam świadomość, że osoba, która nigdy wcześniej nie obcowała z muzyką może mieć problemy ze stresem, publicznymi występami (nawet, gdy słuchaczem jest jedynie nauczyciel) czy otwarciem się na emocje, które stanowią podstawę do tego, by utwór mógł zachwycić. Dokładam wszelkich starań, by każdy czuł się otoczony troską i profesjonalną opieką.

Ucząc emisji głosu staram się zachowywać balans pomiędzy wiedzą teoretyczną, a praktyczną. Dokładam również wszelkich starań, by zajęcia były naprawdę dopasowane do indywidualnych potrzeb każdej osoby, która pojawia się w mojej Akademii, dlatego nie tylko każda lekcja z konkretnym uczniem przebiega inaczej, lecz nawet każde spotkanie jest wyjątkowe, jedyne i niepowtarzalne. Z ogromną przyjemnością prowadzę regularnie podcast Akademia Śpiewu Po Godzinach, piszę artykuły na temat emisji głosu oraz staram się na bieżąco informować sympatyków i uczniów o tym, co dzieje się w Akademii, dlatego social media są ciągle aktualizowane na bieżąco. Pragnę, by uczniowie wracając do domu czuli, że są częścią tej ważnej społeczności nawet wtedy, gdy już wrócą do swojej codzienności.

W Akademii Śpiewu prowadzone są również zajęcia z emisji głosu mówionego i dykcji, obniżania i podwyższania głosu, wzmacniania głosu, oddechu, recytacji, rehabilitacji głosu oraz aparatu artykulacyjnego (np. po zabiegach stomatologicznych), interpretacji tekstów, wystąpień publicznych oraz aktorstwa. Z zajęć mogą skorzystać klienci indywidualni oraz biznesowi, osoby pracujące zawodowo głosem (nauczyciele, wykładowcy, szkoleniowcy, dziennikarze itp.) oraz ci, którzy mają duże problemy lub kompleksy właśnie przez swój głos, dykcję czy nieumiejętność publicznego zabierania głosu. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa, które zaczęło sobie uświadamiać znaczenie mowy jako podstawowej formy komunikacji, w codziennym życiu zarówno tym prywatnym jak i zawodowym z przyjemnością pomagam uporać się z błędami w emisji głosu mówionego, dykcji. Rozwój głosu, ale również pomoc w różnego rodzaju schorzeniach aparatu głosowego, artykulacyjnego czy oddechowego to kolejne misje tego miejsca. Praca nad głosem, a tym bardziej mówionym nie jest łatwa, ale przy cierpliwym i zafascynowanym tematem nauczycielu, może stać się również Twoją pasją.