Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Szkolenie z emisji głosu dla twórców podcastów

Szkolenie z emisji głosu dla twórców podcastów to Szukasz szkolenia z emisji głosu dla twórców podcastów? Planujesz stworzyć swój własny podcast? A może już posiadasz swój kanał na Spotify, lecz sposób mówienia, błędy dykcyjne oraz brzmienie głosu nie zachwycają Twoich słuchaczy? Chcesz mówić tak, by popularność Twojego podcastu wzrosła? Zastanawiasz się, jak wygląda szkolenie z emisji głosu i ile musisz zainwestować czasu oraz energii na poprawę Twojej mowy? 

Szkolenie z emisji głosu dla twórców podcastów – oferta

Szkolenie z emisji głosu ma formę zajęć indywidualnych. W czasie pierwszego spotkania wspólnie z nauczycielką dokonywana jest szczegółowa i niezwykle wnikliwa analiza podcastu pod kątem ogólnego wrażenia, estetyki wypowiedzi, dykcji, brzmienia głosu, intonacji, energii mowy oraz wszystkich elementów, które są komponentami prawidłowej emisji głosu. Po rzetelnej diagnozie głosu oraz całego podcastu ma miejsce ustalenie konkretnego planu działania oraz rozpoczyna się praca nad najbardziej problematycznymi kwestiami. Nauka emisji głosu dla osób pracujących głosem trwa od 3 miesięcy do roku w zależności od częstotliwości zajęć, wyznaczonych celów, ilości błędów i niedociągnięć oraz zaangażowania ucznia. W czasie szkolenia można uzyskać pomoc nie tylko stricte z emisji głosu, lecz z autoprezentacji głosem oraz porady dotyczące budowy zdań, ich długości oraz używanego słownictwa. Wszystko oczywiście dostosowane do potrzeb danego podcastu oraz zamysłu autora.

Szkolenie z emisji głosu dla twórców podcastów

Podcasty są formą docierania do słuchaczy (klientów), która całkowicie opiera się na mowie i to właśnie od niej zależy popularność danego kanału. Bezsprzecznie wymowa staje się znakiem rozpoznawczym danego twórcy podcastu – sposób formułowania zdań, intonowanie, wysokość i natężenie głosu, jego barwa, forma akcentowania oraz artykulacji konkretnych głosek, a nawet częstotliwość pauz lub wdechów czy występowanie charakterystycznych elementów (nawet tych będących oznaką nieprawidłowej emisji głosu) jak np. chropowatość głosu, chrypka, nosowanie, zadyszka, szmery czy przerywniki w postaci mruczenia lub mówienia przeciągle yyyy. Głos w kontekście podcastów jest jedynym obrazem twórcy, staje się całkowitym wizerunkiem i to na podstawie głosu oraz sposobu mówienia słuchacz może mieć pozytywne odczucia odnośnie osoby, która nagrała podcast lub wręcz przeciwnie – nie zapałać sympatią czy nawet może pojawić się rozdrażnienie. Podcast to nie tylko treść, lecz przede wszystkim sposób mówienia, który może być atrakcyjny, napełniający energią, charyzmatyczny, interesujący lub monotonny, nudny i bez wyrazu. 

Szkolenie z emisji głosu dla twórców podcastów

Podcasty zyskują na popularności, coraz trudniej wybić się spośród wielu twórców, a każdy pragnie być usłyszany i doceniony. Chcąc dotrzeć do szerszego grona odbiorców warto zadbać o estetykę wypowiedzi, brzmienie głosu, poprawność i wyrazistość mowy oraz o to, by głos wyrażał charakter, osobowość, intelekt, charyzmę, emocjonalność i tę wyjątkowość. Piękny i czysty głos, energiczna, melodyjna i ciekawy sposób mówienia, posługiwanie się poprawną polszczyzną, zdolność kontrolowania własnego głosu oraz samoświadomość w czasie mówienia to elementy, które podniosą jakość podcastu. Twórca podcasty, który zna podstawy prawidłowej emisji głosu, wie jak się odpowiednio przygotować do każdego nagrania, na co zwrócić szczególną uwagę oraz pozna tajniki pięknego głosu i wyrazistej mowy będzie mógł spełnić swoje marzenia o zostaniu znanym, szanowanym i lubianym twórcą.

Zapisz się na pierwsze konsultacje ze specjalistą.