Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Poznaj lepiej swoją nauczycielkę

Nazywam się Ania Kamieńska – jestem profesjonalną nauczycielką emisji głosu, posiadam dyplom magistra sztuki (Wydział Wokalny), a także byłam uczestniczką licznych kursów mistrzowskich. Zanim otrzymałam wyższe wykształcenie, ukończyłam Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. w Katowicach w klasie skrzypiec, później Państwową Szkołę Muzyczną im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego, a następnie ukończyłam studia I i II  st. na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Należy dodać, iż ukończyłam kurs pedagogiczny, który wówczas był w programie studiów. Już w liceum udzielałam korepetycji ze śpiewu, prowadziłam zespoły wokalne i byłam solistką chóru. Wciąż poszerzam swoje kwalifikacje i zdobywam wiedzę w czasie indywidualnych szkoleń (fizjoterapia, logopedia), a aktualnie uczęszczam do Szkoły Trenerów (psychologia).

Jestem kobietą, czasem silną i niezależną, ale delikatność, melancholia i czułość – to też ja. Wciąż walczę ze swoim dychotomicznym myśleniem, uczę się akceptować i łączyć w sobie czasem tak skrajne uczucia czy cechy osobowości. Rozmowy o życiu, miłości, tęsknocie, bólu, żalu, radości i szczęściu są dla mnie zawsze bardzo poruszające. Kocham swoją pracę, ale przede wszystkim ludzi, to jacy są kolorowi i oryginalni. Często zadaję pytania: Co teraz czujesz? Jak w Tobie, w środku pracują słowa, które przed chwilą usłyszałeś? Jak czujesz się z tą piosenką? Czy rozumiesz emocje, które ma wyrażać ten utwór? Pragnę świata, gdzie wszyscy potrafiliby mówić o swoich uczuciach, prawdziwie.

Choć nie jestem już młodziutką dziewczyną, to mam w sobie ogromne pokłady energii oraz pozwalam sobie na to, by znów poczuć się jak mała Ania;) Żarty, głupawki, głośne wybuchy śmiechu, tańce czy inne zabawy nie są mi obce;) Jestem zadziorna, uparta i czasem lubię postawić na swoim. Z pewnością jestem szczera i naturalna. Jeżeli wyobrażasz sobie śpiewaczkę i nauczycielkę jako poważną panią w garsonce, idealnym makijażu i z poważną miną – to możesz się zdziwić przychodząc na pierwsze zajęcia. Jestem Ania, nie Anna (nie lubię oficjalnej formy mojego imienia) – kobietą z sąsiedztwa, z którą możesz porozmawiać na każdy temat, pójść na spacer, siłownię, zakupy, kawę czy imprezę. Regularnie uprawiam sport, lubię czytać, uczyć się nowych rzeczy, poszerzać swoje horyzonty oraz tulić się z moimi kotkami.

Szczególne miejsce w moim sercu zajmują góry – kocham nasze Polskie Tatry. W górach czuję się prawdziwie wolną kobietą, to tam ładuję baterie, odzyskuję siły, wewnętrzną równowagę, a także pobudzam swoją kreatywność i inspiruję się. Góry to moja świątynia, mój azyl, moje miejsce na ziemi. Czarny Staw gąsienicowy i Rusinowa Polana to miejsca które zawsze mam nie tylko w sercu, ale przy sobie w formie tatuaży.

Nie chcę, byś ufał mi w ciemno. Pragnę, żebyśmy się wzajemnie poznawali i niczego nie przyspieszali. Jestem ogromnie wdzięczna, że tak wiele osób pomimo swoich wewnętrznych lęków czy oporów zdecydowało się powierzyć mi swój głos, swoje najcenniejsze narzędzie komunikacji ze światem. To wiele dla mnie znaczy. Pozwól, że będę towarzyszyć Cię i wspierać w czasie podróży ku spełnieniu marzeń o pięknym i zdrowy głosie.