Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Lekcje śpiewu online dla dzieci

Zastanawiasz się, czy lekcje śpiewu online dla dzieci mają jakikolwiek sens? Czy dziecko poradzi sobie podczas zajęć online? Od jakiego wieku można uczyć się śpiewu online? Jak przygotować się do zajęć z dzieckiem, czy obecność rodzica jest konieczna? Dla kogo przeznaczone są lekcje śpiewu online (dlaczego niektórzy decydują się na taką formę zajęć zamiast poszukać nauczyciela blisko swojego miejsca zamieszkania)? Masz dziecko i myślisz o zapisaniu dziecka na zajęcia online ze śpiewu? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Lekcje śpiewu online dla dzieci – w jakim wieku można rozpocząć naukę zdalną?

Jak pokazały dzisiejsze czasy dzieci są w stanie już od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczestniczyć w zajęciach online (oczywiście w pełni się zgadzam z opinią, że dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami, zabawy z nimi oraz kontaktu z żywym człowiekiem i zdalna szkoła nie powinna trwać tak długo, jak obecnie, lecz chodzi o indywidualne zajęcia z emisji głosu śpiewanego). Dziecko może uczyć się online wtedy, gdy podstawowa obsługa komputera i komunikatorów nie stanowi dla niego problemów, gdy potrafi skupić się przez godzinę na nauce, nie ma problemów z koncentracją oraz nie jest nadpobudliwe. Normalnie rozwijające się dziecko już w wieku 7 lat jest w stanie w pełni wykorzystać czas lekcji online.

Lekcje śpiewu online dla dzieci – jak wyglądają takie zajęcia

Zajęcia są prowadzone w formie zajęć indywidualnych, lecz zdecydowanie nieoceniona jest pomoc rodzica, opiekuna lub starszego rodzeństwa – oczywiście wiele zależy od dokładnego wieku dziecka. Dziecko 11 – letnie doskonale poradzi sobie samo, zaś 7 – letnie potrzebuje obok, kogoś dorosłego. Zajęcia polegają na nauce prawidłowej emisji głosu, a więc dziecko trenuje swój aparat artykulacyjny, uczy się prawidłowo oddychać, otwierać krtań (oraz poznaje wiele innych zagadnień technicznych) oraz oczywiście śpiewa ćwiczenia emisyjne (które dostępne sa na kanale YT Akademii Śpiewu), a także uczy się piosenek. Często pomoc rodziców jest niezwykle wspomagająca w rozwoju wokalnym dziecka – czasem potrzeba coś dodatkowo wyjaśnić, wskazać błędy czy kilkukrotnie powtórzyć polecenia nauczyciela lub zadbać o odpowiednie skupienie dziecka w czasie lekcji. Czy obecność rodzica jest konieczna lub wskazana, jest ustalane indywidualnie z każdym dzieckiem oraz jego opiekunami.

Lekcje śpiewu online dla dzieci – dla kogo przeznaczone są zajęcia

Takie zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które mieszkają w mniejszych miejscowościach i nie mają możliwości uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach, prowadzonych przez profesjonalnego nauczyciela. Dla dzieci, które mieszkają za granicą, lecz w domu rodzinnym używa się języka polskiego i łatwiej o komunikację z nauczycielem, który prowadzi zajęcia w języku ojczystym malucha. Takie zajęcia są też idealne, gdy spośród wielu trenerów wokalnych, dziecko chce pobierać naukę u konkretnej osoby oraz wówczas, gdy najlepszy nauczyciel śpiewu mieszka wiele kilometrów od miejsca zamieszkania dziecka.

Zalety nauki śpiewu dla dzieci

Ogromną zaletą zajęć online jest możliwość uczenia się niezależnie od miejsca zamieszkania, nauka w języku polskim, nawet wtedy gdy się mieszka za granicą, w czasach pandemii ogromną zaletą jest też bezpieczeństwo takich zajęć, a także brak konieczności dowożenia malucha na dodatkowe zajęcia. Zajęcia online to możliwość nauki w domu – wygoda, oszczędność czasu i brak jakichkolwiek ograniczeń.

Lekcje śpiewu online dla dzieci są jak najbardziej dobrą opcją, którą cechuje wygoda, dostępność, a efekty są porównywalne do nauki stacjonarnej;)

Wybierz temat wiadomości

Dołącz do Akademii Śpiewu

Poszukujesz profesjonalnego nauczyciela emisji głosu? Napisz do doświadczonej specjalistki w dziedzinie śpiewu, mowy oraz rehabilitacji głosu i porozmawiajmy o Twoim głosie. Dowiedz się, jak skutecznie poprawić Twoją mowę, rozwinąć się wokalnie i spełnić marzenia o pięknym i zdrowym głosie. Specjalnie dla Ciebie zostanie przygotowany specjalny plan pracy nad głosem dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości.