Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Lekcje śpiewu dla dzieci

Lekcje śpiewu dla dzieci w formie zajęć indywidualnych to bardzo dobry wybór w kwestii zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Lekcje śpiewu wpływają na ogólny rozwój dziecka: w trakcie lekcji poprawia się słuch muzyczny, umiejętność trafiania w dźwięki, oddech, usprawnia się aparat artykulacyjny oraz często efektem nauki śpiewu jest nie tylko sama umiejętność śpiewania, ale bardziej wyraźna mowa. Lekcje śpiewu przeznaczone są nie tylko dla utalentowanych maluszków, ale również dla tych, które fałszują, ale chętnie w domu śpiewają piosenki.

Lekcje śpiewu dla dzieci – kto może uczestniczyć?

 • dzieci powyżej 7 roku życia
 • dzieci mające trudności z wyraźną mową
 • utalentowane maluchy, które w gronie rówieśników wyróżniają się muzykalnością i słuchem muzycznym
 • fałszujące maluchy
 • dzieci, które dużo śpiewają
 • wszystkie chętne dzieci niezależnie od talentu, odwagi itp.

Zajęcia wokalne dla dzieci w Akademii Śpiewu prowadzone są indywidualnie i w swej formie niewiele różnią się od zajęć dla dorosłych. Akademia Śpiewu oferuje lekcje śpiewu dla dzieci powyżej 7 roku życia.

Lekcje śpiewu dla dzieci – ważne informacje

 1. Zajęcia wokalne dla dzieci odbywają się indywidualnie.
 2. Dzieci również są umawiane początkowo na pięć pierwszych zajęć zwanych konsultacjami i rodzic może być obecny w czasie lekcji (TYLKO podczas trwania okresu konsultacyjnego)
 3. W trakcie okresu konsultacyjnego nauczyciel dokonuje diagnozy głosu, oceny predyspozycji wokalnych dziecka, a także sprawdza jak reaguje ono na polecenia oraz czy zachowuje się odpowiednio, a także nie bez znaczenia pozostaje jakość kontaktu z opiekunami (sprawny i bezproblemowy) i stosowanie się do zasad panujących w Akademii.
 4. Zajęcia wokalne dla dzieci prowadzone są profesjonalnie i Akademia Śpiewu nie powinna być przez dzieci i rodziców traktowana jako „kącik zabaw” lub „niania na godziny”.
 5. Nauczyciel może, ale nie musi zaproponować stałej współpracy.
 6. Po odbyciu pięciu konsultacji rodzice pozostawiają dzieci same w Akademii Śpiewu (wyjątek stanowi wyraźna prośba nauczyciela). Szczegóły zostały opisane w zasadach stałej współpracy.
 7. Akademia Śpiewu nie organizuje konkursów ani koncertów dla dzieci oraz nie poszukuje w okolicach takich wydarzeń.
 8. Nauczyciel decyduje o wykonywanym repertuarze i jeżeli proponowane utwory przez dziecko lub rodziców nie są dostosowane do poziomu wokalnego i emocjonalnego dziecka, wówczas może odmówić przygotowania z dzieckiem danej piosenki.
 9. Rodzice podczas pierwszych zajęć otrzymują zasady: jak dbać o głos i zobowiązują się dbać o przestrzeganie zasad higieny głosu dziecka w dniu zajęć.
 10. Zachęca się rodziców, aby dziecko nie posiadało więcej niż jednego nauczyciela śpiewu dla lepszych postępów i by uniknąć sytuacji otrzymywania sprzecznych informacji odnośnie emisji głosu.
 11. Rodzice powinni poinformować nauczyciela, jeżeli dziecko uczestniczy w grupowych zajęciach wokalnych w innych szkołach lub ośrodkach.
 12. Na początku nauki zalecane jest, by uczeń zaprzestał samodzielnych prób wokalnych w domu, dla lepszej efektywności zajęć.
 13. W Akademii Śpiewu kluczowa jest przyjacielska i swobodna atmosfera i wszystkie osoby, które zaburzają klimat charakterystyczny dla tego miejsca, nie będą umawiane na kolejne zajęcia.
 14. Decydując się na naukę w Akademii Śpiewu zarówno rodzic jak i dziecko powinni mieć świadomość, że nauka emisji głosu jest procesem, który wymaga czasu.

Zajęcia wokalne dla dzieci w Akademii Śpiewu prowadzone są profesjonalnie, a nauczyciel dokłada wszelkich starań, by dzieci wychodziły z zajęć uśmiechnięte, zadowolone oraz z nowymi umiejętnościami wokalnymi;)