Nauka mowy w 2 dni
Pewnie zastanawiasz się, czy właściwie jest możliwa nauka mowy w 2 dni? Czy można nauczyć się mówić prawidłowo w czasie weekendu? Ile trwa nauka mowy? Czy kurs mowy w 2 dni to dobry pomysł? Jak szybko poprawić swoją dykcję oraz brzmienie głosu? Chcesz szybkich efektów w jak najkrótszym czasie przy minimalnym wkładzie własnej pracy?
Nauka mowy w 2 dni – co to nauka mowy?
Mowa jest to forma komunikacji na którą składa się wiele elementów: dykcja, brzmienie głosu, emitowanie dźwięku, dobór wolumenu, umiejętności akcentowania, a nawet konieczne jest zdobycie informacji z języka polskiego. „Nauka mowy w 2 dni” to popularne hasło reklamowe, oczywiście włącznie z równymi odmianami, jak np. weekendowy kurs emisji głosu, nauka mowy w 3 dni, popraw swoją dykcję w kilka godzin, poznaj swój głos w 2 dni i inne. Czy możesz nauczyć się obcego języka w 2 dni? Oczywiście poświęcenie na daną czynność, aktywność całych dwóch dni, profesjonalne prowadzenie, wiele ćwiczeń, wsparcie trenera, ogromne zaangażowanie, myślenie intensywne o rozwoju – może wpłynąć na ogromne postępy, wręcz nieoczekiwane jak na tak krótki czas, lecz należy mieć świadomość, iż nie można w dwa dni przejść całego procesu edukacyjnego.
Czy można nauczyć się mówić prawidłowo w weekend?
Weekendowe kursy mają swoje zalety, lecz również wady. Do zalet można zaliczyć intensywną pracę, maksymalne skupienie się na samorozwoju, brak elementów rozpraszających w postaci obowiązków w pracy czy pośpiech wynikający z wykonywania codziennych obowiązków. Weekendowe kursy (stacjonarne) często wiążą się z wyjazdem do innego miasta i nastawieniu się na pracę nad danym zagadnieniem. Dodatkowo w czasie takiego szkolenia otacza się ludźmi, którzy również chcą się rozwinąć w tej samej dziedzinie co Ty – to motywuje i sprawia, że chcesz maksymalnie wykorzystać ten czas. Grono osób można zaliczyć zarówno do zalet jak i wad, gdyż nie jest tajemnicą, że zajęcia indywidualne przynoszą szybsze efekty i prowadzone są bardziej według potrzeb danej osoby, a nie ogółu, lecz w wypadku osób nieśmiałych ludzie wokół, mogą pomóc przełamać własne bariery i wstyd.
Wady weekendowych kursów z mowy i dykcji:
- brak odpowiedniego przygotowania teoretycznego do wykonywanych ćwiczeń
- ogromne nadzieje i oczekiwania, które mogą się zderzyć z rzeczywistością
- szybka diagnoza prowadzącego i pośpiech w wykonywaniu ćwiczeń
- presja narzucona przez uczestnika
- prowadzący, który nie zna dobrze głosu i jego potrzeb
- szkolenia grupowe – brak indywidualnego podejścia
Nauka mowy w 2 dni, 3 lub 7 dni
Zalety nauki mowy w 2 dni:
- uświadomienie potrzeby rozwoju z zakresu emisji głosu
- poznanie podstawowych ćwiczeń aparatu artykulacyjnego, oddechowego i rezonacyjnego
- intensywne treningi dykcji
- diagnoza głosu mówionego
- poznanie swoich słabych i mocnych stron z zakresu mowy
- dobrze wykorzystany czas wolny
- nowe umiejętności
Jak zmienić swoją mowę w szybkim czasie?
Każdy człowiek pragnie się rozwijać, a gdy wkłada w coś serce i się angażuje, szybko dostrzec efekty swych działań i wysiłków, lecz praca nad głosem czy dykcją wymagają czasu. Mówiąc wiele narządów musi ze sobą ściśle współpracować, a wytworzenie dobrych, zdrowych i poprawnych nawyków wymaga wielu godzin systematycznych i prawidłowo wykonywanych ćwiczeń. Można szybko zmienić mowę i brzmienie głosu, lecz tworzenie sobie presji czy pośpiech, nigdy nie przyniosą zamierzonych efektów. Spokój, cierpliwość, pracowitość i wytrwałość – tego potrzeba do nauki mowy i dykcji.
Nauka mowy w 2 dni to jedynie hasło, które ma Cię zachęcić do nauki emisji głosu mówionego i dykcji, ale nie należy go traktować dosłownie. Nauka wymaga czasu i zaangażowania.