Nauka śpiewu

Konsultacje wokalne

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

1. Jaki jest koszt nauki w Akademii?

Niezależnie od tego z jakich zajęć indywidualnych skorzystasz, koszt pierwszych (pięciu) konsultacji to 180 zł (za każde), po pięciu spotkaniach można rozpocząć stałą współpracę i wtedy koszt jednej lekcji to 130 zł, lecz jedynie w wypadku podjęcia decyzji o stałej współpracy. Powyższa oferta (oraz ceny) dotyczy klientów indywidualnych. W wypadku firm czy szkoleń grupowych cena ustalana jest indywidualnie.

2. Zajęcia odbywają się indywidualnie czy grupowo?

Zajęcia prowadzone są indywidualnie. W ofercie można zauważyć grupowe treningi oddechowe – są to zajęcia uzupełniające dla stałych uczniów Akademii. W cenniku również znajduje się informacja o zajęciach grupowych dla dwóch do pięciu osób, jednak nie są to zajęcia organizowane regularnie przez Akademię.

3. Oferta Akademii jest tak bogata – nie wiem jaki rodzaj zajęć jest dla mnie najlepszy. Co wybrać?

Podczas pierwszego spotkania i przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy głosu, określam jego potrzeby – nikt nie musi już na początku decydować się na konkretny rodzaj zajęć. Lekcje odbywają się indywidualnie i dostosowane są do ucznia, a więc spokojnie możemy mieszać różne formy: skupić się na nauce oddechu, nauczyć się śpiewu i popracować z mikrofonem (lub dowolne kombinacje).

4. Czy osoby niepełnoletnie mogą zapisać się na zajęcia?

W Akademii Śpiewu prowadzone są zajęcia głównie dla dorosłych oraz młodzieży, ale istnieje możliwość zapisu również najmłodszych, jednak zasady współpracy z dziećmi różnią się od od tych dla dla dorosłych. Podczas ustalania terminu pierwszych konsultacji proszę o informację, że jesteś osobą niepełnoletnią lub mówimy o zajęciach ze śpiewu dla dziecka. Konieczna jest zgoda rodzica lub prawnego opiekuna, by umówić się na konsultacje. Rodzic może wyrazić zgodę podczas rozmowy telefonicznej, wysyłając maila lub wiadomość sms. Zasady dotyczące zapisów najmłodszych do Akademii Śpiewu umieszczone są w specjalnej zakładce: Zajęcia wokalne dla dzieci.

5. Czy muszę podpisywać jakieś dokumenty?

Nie jest podpisywana żadna umowa w trakcie trwania okresu konsultacyjnego.

6. Czy po pięciu spotkaniach muszę podpisać umowę?

Oczywiście nie trzeba decydować się na stałą współpracę, lecz aby skorzystać z zajęć w korzystnej cenie, jest to konieczne. Umowa podpisywana jest na pół roku, ale z miesięcznym okresem wypowiedzenia można zrezygnować w dowolnym momencie.

7. Po co potrzebna jest umowa?

Decydując się na stałą naukę w Akademii Śpiewu uczeń może zarezerwować stały termin zajęć, jest to gwarancja dla ucznia i nauczyciela, że zajęcia się odbędą. Dodatkowo decydując się na naukę rozpoczyna się pewien proces edukacyjny i umowa ma dać możliwość zakończenia tego procesu, przygotowania ucznia do samodzielnej pracy, występów, przygotowania pamiątkowych nagrań czy dyplomu uczestnictwa w zajęciach. Bez umowy, rezygnując z zajęć z dnia na dzień uczeń nie może odpowiednio zakończyć nauki, tak by czas spędzony w Akademii nie został zmarnowany.

8. Czy obowiązuje jakiś specjalny regulamin?

Akademia Śpiewu posiada swój regulamin, który dostępny jest na stronie internetowej oraz każdy uczeń otrzymuje wersję papierową na pierwszym spotkaniu.

9. Czy muszę szczególnie przygotowywać się do pierwszej lekcji?

Nie przeprowadzam przesłuchań – uczę osoby na każdym poziomie zaawansowania, a więc nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Jeżeli masz swoje nagrania, pracujesz zawodowo głosem lub uczyłeś się u innego pedagoga, może zabrać ze sobą nagrania. Najważniejsza jest odpowiednia motywacja i chęci.

10. Kto naucza w Akademii Śpiewu?

Zajęcia w Akademii prowadzę osobiście, a więcej na mój temat znajdziesz w zakładce „o mnie”;)

11. Z jakim wyprzedzeniem muszę umawiać się na zajęcia?

Grafik staram się układać z tygodniowym/ max dwutygodniowym wyprzedzeniem.

12. W jakie dni i gdzie prowadzone są zajęcia?

W roku szkolnym zajęcia odbywają się we wszystkie dni z wyłączeniem piątków i sobót (w niedziele Akademia jest czynna) w godzinach od 10 do 22. Zajęcia odbywają się w Akademii Śpiewu znajdującej się przy ul. Racławickiej 39 w Chorzowie (lub online).

13. Jaką techniką prowadzone są zajęcia wokalne?

Nauczam prawidłowej emisji głosu – nie chcę się zamykać w ramach jakiejś konkretnej techniki, dla mnie liczy się przede wszystkim zdrowy głos ucznia.

14. Jak umówić się na pierwsze zajęcia?

Skorzystaj z formularza kontaktowego i napisz w mailu, czy jesteś zainteresowany zajęciami z emisji głosu mówionego czy śpiewanego, jeżeli masz ochotę możesz napisać kilka słów o swoim doświadczeniu z emisją głosu, motywacji, nad czym chcesz popracować, ale konkretny termin zajęć ustalany jest telefonicznie. Ze względu, że ciągle uczę i nie posiadam sekretarki proszę, abyś dzwoniąc skupił się JEDYNIE na ustaleniu daty zajęć, a nie opowiadał całej swojej historii, bo to możesz zrobić w mailu (który spokojnie odczytam po skończonych zajęciach) lub osobiście podczas konsultacji. Prawdopodobnie ktoś w czasie naszej rozmowy telefonicznej już czeka na swoją lekcję, więc niech umawianie na konsultacje odbywa się tak sprawnie, jak tylko jest to możliwe. Rozwinięcie tego tematu znajduje się w pytaniu numer 20.

15. Czy w Akademii organizowane są zajęcia grupowe dla dzieci?

Akademia Śpiewu skupia się przede wszystkim na nauce prawidłowej emisji głosu. Zagadnienia techniczne można opanować jedynie podczas zajęć indywidualnych – gdyż każde dziecko ma inne potrzeby głosowe, poziom wokalny, skalę głosu, siłę i problemy z zakresu oddechu czy rezonansu.

16. Jak wygląda lekcja śpiewu?

To na pytanie odpowiedź znajdziesz tutaj;)

17. Jak wyglądają pierwsze zajęcia z dykcji?

Przeczytaj koniecznie o pierwszych zajęciach z dykcji tutaj.

18. Gdzie mogę uzyskać więcej informacji o emisji głosu, jakieś książki, artykuły?

Od lat prowadzę bloga o emisji głosu, gdzie możesz znaleźć wpisy z zakresu motywacji, psychologii, osobistych wspomnień, ćwiczenia dykcyjne, a także teorię dotyczącą emisji głosu oraz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

19. Czy w Akademii stosuje się zniżki/promocje na start?

Akademia Śpiewu nie stosuje zniżek lub promocji. Cennik jest stały.

20.  Jak umówić się na pierwszą konsultację indywidualną?

Można skorzystać z formularza kontaktowego, napisać maila, wiadomość na FB, sms- a lub zadzwonić.

Rezerwując termin konsultacji (stacjonarnie) należy podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz do 24 godzin po ustaleniu terminu wpłacić zadatek w wysokości 80 zł na numer konta podany przez prowadzącą (zajęcia online opłacane są w całości z góry). Dopiero po dokonaniu płatności/przesłaniu dowodu zlecenia przelewu, termin zostaje zarezerwowany, zaś jeżeli osoba zainteresowana nie dokona płatności lub nie poinformuje o jej wykonaniu – wysyłając wspomniany dowód polecenia przelewu: zdjęcie, zrzut ekranu, korzystając z innych dostępnych opcji banków – rezerwacja zostaje anulowana. Do 24 godzin przed planowanym terminem lekcji istnieje możliwość zmiany ustalonego terminu pierwszego spotkania, wtedy zadatek przechodzi jako zadatek na kolejną rezerwację terminu. Odwołując zajęcia w czasie krótszym niż 24 godziny, zadatek nie zostaje zwrócony – chcąc umówić się na kolejny termin, należy ponownie dokonać płatności.

21. Czy konieczne jest wpłacanie zadatku? 

Zadatek to gwarancja rezerwacji terminu oraz wyraźny dowód dla pedagoga, że uczeń autentycznie pojawi się na pierwszej lekcji. Ze względu na dużą liczbę uczniów, zapełniony grafik, kilka osób chętnych na jeden termin zajęć potrzebuję gwarancji, że mój czas (który mógł wykorzystać inny uczeń) nie zostanie zmarnowany.

22. Czy uczniowie online również muszą wpłacać zadatek?

Osoby umawiające się na zajęcia online do 24 godzin po wstępnej rezerwacji terminu proszeni są o przesłanie dowodu wpłaty za CAŁE konsultacje, więc zamiast zadatku mają możliwość wpłacenia od razu całości.

23. Czy osoby korzystające z zajęć stacjonarnych mogą wpłacić zadatek osobiście w Akademii?

Oczywiście jest taka możliwość, ale należy mieć świadomość, że w tym czasie prawdopodobnie ktoś inny ma lekcję i nie będę mogła takiej osobie poświęcić więcej czasu niż trwa uregulowanie należności. Oczywiście należy umówić się na konkretny termin.

24. Czy mogę umówić się na spotkanie zapoznawcze (oczywiście bezpłatne)?

Niestety ze względu na bardzo napięty grafik, nie mam możliwości dodatkowo umawiać się z kimś na kawę, spacer czy oprowadzać po Akademii. W zakładce o mnie, ofercie, cenniku, na blogu czy nawet Instagramie lub Facebooku znajdują się wszystkie potrzebne informacje, które powinny pomóc podjąć decyzję, czy umówić się na pierwsze zajęcia. Jeżeli masz bardzo osobistą sprawę, wyjątkowy problem z emisją głosu, to napisz maila, zapytaj, a wtedy postaram się odpowiedzieć i wyjaśnić.

25. Czy zapisując się do Akademii Śpiewu poniosę jakieś dodatkowe koszty?

Wszystkich uczniów chcących rozpocząć stałą współpracę obowiązuje opłata wpisowa w wysokości jednej godziny zajęć indywidualnych zgodnie z obowiązującym cennikiem. W ramach tej opłaty uczeń otrzymuje zestaw ćwiczeń do domu.

26. Jakie są korzyści z podjęcia stałej współpracy?

Podstawowe korzyści to: niższa cena zajęć, możliwość korzystania z pakietów zajęć, dodatkowych materiałów oferowanych przez Akademię do trenowania oddechu, grupowych zajęć, warsztatów, wspólnych wyjść na koncerty czy imprezy, dołączenie do grupy uczniów, możliwość poznania nowych znajomych.

27. Czy mogę na pierwszym spotkaniu zarezerwować stały termin?

Niestety możliwość rezerwowania stałego terminu jest dostępna dopiero po podpisaniu umowy o stałą współpracę, dodatkowo ze względu na dużą ilość stałych uczniów Akademia Śpiewu nie jest w stanie zagwarantować osobom  chcącym zarezerwować tylko jeden, konkretny termin, że będzie on dostępny.

28. Czy jest możliwość otrzymania faktury za zajęcia?

Tak, jednak ten fakt należy zgłosić przed pierwszymi zajęciami, gdyż inna oferta jest dla firm, a inna dla osób prywatnych.

29. Czy można płacić kartą w Akademii?

Niestety nie.

30. Czy jest możliwe utrzymanie nauki w Akademii Śpiewu w tajemnicy przed moimi bliskimi/rodziną/znajomymi?

Oczywiście. Akademia Śpiewu bardzo często pomaga w przygotowaniu wokalnej niespodzianki z okazji ślubu/urodzin, więc jak najbardziej jest możliwe utrzymanie zajęć w zupełnej tajemnicy. Ponadto osoby postronne nie są informowane o uczestnictwie w zajęciach, przebiegu lekcji, częstotliwości lub kosztów. W przypadku osób niepełnoletnich podczas pierwszych konsultacji rodzic(prawny opiekun) określa z kim Akademia Śpiewu może się kontaktować (wystarczy zgoda jednego z rodziców) oraz informować. Telefonicznie nie będą nikomu udzielane informacje na temat uczniów Akademii Śpiewu.

31. Czy rodzic może uczestniczyć w zajęciach dziecka?

Korzystając z konsultacji rodzic (preferowana jest jedna osoba towarzysząca dziecka) może być obecny na lekcji, jednak decydując się na stałą współpracę i systematyczne zajęcia obecność rodzica może wpłynąć rozpraszająco na ucznia i zaburzać przebieg zajęć. Z reguły dzieci uczestniczą w lekcjach bez rodziców, aczkolwiek jest to kwestia indywidualna w przypadku bardzo małych dzieci (lub dzieci, które wyrażają chęć, aby rodzic był obecny). Nauczyciel zastrzega sobie prawo do odmowy prowadzenia regularnych zajęć w obecności rodziców, dziadków lub opiekunów.

32. Od którego roku życia można zapisać dziecko na zajęcia?

Minimalny wiek dziecka to 7/8 lat, młodsze dzieci nie są umawiane na lekcje w Akademii Śpiewu.

33. Jakie jest ograniczenie wiekowe dotyczące górnej granicy wieku?

Tak naprawdę nie ma ograniczeń, lecz ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie ucznia (śpiew jest pewnego rodzaju wysiłkiem fizycznym) w Akademii Śpiewu uczą się osoby do 80 roku życia.

34. Kto uczy się w Akademii Śpiewu?

  • amatorzy, którzy chcą spełniać swoje marzenia: księgowi, programiści, informatycy, graficy, lekarze, kosmetyczki, panie domu, sprzedawcy, dyrektorzy firm, sekretarki,  osoby pracujące w korporacjach, pracujący fizycznie, kelnerzy, kucharze, studenci –  każdy, kto chce nauczyć się śpiewać niezależnie od wykonywanego zawodu
  • profesjonaliści zawodowo pracujący głosem (mówionym lub śpiewanym): prezenterzy telewizyjni, lektorzy, nauczyciele, muzycy, wokaliści, chórzyści, raperzy, prawnicy, wykładowcy, psychologowie, trenerzy personalni, handlowcy, aktorzy
  • dorośli – Akademia Śpiewu specjalizuje się w pracy z osobami powyżej 16 roku życia
  • młodzież i dzieci

35. Co w przypadku, gdy zostaje zmieniona oferta/cennik/regulamin?

Wprowadzenie nowego regulaminu wygasza obowiązywanie starego zapisu, w przypadku cennika dla osób mających stałą współpracę, informacja o ewentualnej zmianie ceny pojawia się co najmniej miesiąc wcześniej (z reguły z 2 miesięcznym wyprzedzeniem) i jest omawiana z każdym indywidualnie. Wszelkie zmiany ogłaszane są z odpowiednim wyprzedzeniem w zakładce: “aktualności” oraz na Facebook’u. W razie wątpliwości proszę kontaktować się z prowadzącą.

36. Co oznacza, że stałą współpracę można rozpocząć dopiero po minimum pięciu konsultacjach, które przebiegły bez KOMPLIKACJI?

Oczywiście komplikacje nie są to problemy techniczne, błędy emisyjne, problemy z wykonaniem ćwiczenia itp. Do komplikacji zaliczamy: problemy z komunikacją z pedagogiem, nieprzestrzeganie regulaminu, niemiła i nerwowa atmosfera zajęć, niestosowne zachowanie względem pedagoga, nieumiejętność sprawnego ustalania terminów zajęć, stwarzanie sztucznych problemów, podważanie autorytetu i umiejętności pedagogicznych nauczyciela.

37. Jak wygląda zakup i realizacja Vouchera?

Wszystkie informacje umieszczone są w zakładce Voucher na zajęcia z emisji głosu

38. Czy mogę nauczyć się szybko śpiewać?

Akademia Śpiewu posiada swój własny, autorski program nauczania (oparty na prawidłowym oddechu), a głównym celem Akademii jest szerzenie PRAWIDŁOWEJ i ZDROWEJ emisji głosu. Niektórych procesów niestety nie da się przyspieszyć. Nauka prawidłowej emisji głosu wymaga czasu i cierpliwości. Akademia Śpiewu nie oferuje przyspieszonych kursów nauczania, weekendowych szkoleń “jak zabrzmieć jak prawdziwa gwiazda” ani akcji “naucz się śpiewać swoją ulubioną piosenkę w 3 dni”. Zajęcia w Akademii prowadzone są profesjonalnie i rzetelnie.

39. Co mam zrobić, gdy nie rozumiem oferty Akademii oraz cennika?

Najlepiej skontaktuj się mailowo z nauczycielką, która chętnie przybliży całą ofertę i odpowie na wszelkie pytania.