Emisja głosu i rozwój osobisty

Emisja głosu i rozwój osobisty

Emisja głosu i rozwój osobisty to zagadnienia, które z pewnością interesują tych, którzy pragną od życia więcej, ciągle chcą się rozwijać, kształcić, są ciekawi swoich własnych możliwości oraz tego, co jeszcze można zmienić, ulepszyć, by stać się najlepszą wersją siebie. Jaki związek ma emisja głosu z rozwojem osobistym? Jakie pułapki czyhają na tych, którzy chcą pracować nad swoim głosem? I jak emisja głosu może wpłynąć na na samorozwój?

Emisja głosu i rozwój osobisty – poznaj

Rozwój osobisty z pewnością kojarzy Ci się z dbaniem o swoje ciało, trenowaniem, zdrową dietą, rozwojem duchowym i psychicznym, ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy i kompetencji w dziedzinach, którymi się interesujesz, nowymi pasjami oraz troską o własny wizerunek oraz prezencję. Czy emisja głosu również jest elementem, o który powinieneś się zatroszczyć myśląc holistycznie o sobie i swoim życiu?

Dbasz o ciało i umysł, ale przecież swoje myśli wyrażasz właśnie za pomocą mowy – forma w jakiej przekazujesz je ma ogromne znaczenie dla Twoich rozmówców czy słuchaczy. Codziennie używasz głosu, więc warto dowiedzieć się, jak on działa, co ma znaczenie dla brzmienia głosu i czy możesz coś poprawić we własnej emisji głosu i dykcji. Jesteś osobą ambitną, oczytaną i inteligentną, więc Twój sposób wypowiadania powinien być kompatybilny ze słowami, których używasz. Starasz się być lepszy, wiedzieć więcej, robić wszystko lepiej – Twój głos również może być lepszy.

Emisja głosu i rozwój osobisty – główne błędy

Jak zapewne wiesz, rozwój osobisty wymaga czasu, ale przede wszystkim ogromnej motywacji – nauka emisji głosu wymaga czasu i większej cierpliwości w porównaniu do innych dziedzin. Idąc na lekcję tańca już po pierwszym treningu znasz kroki i sam widzisz, że czegoś się nauczyłeś, stosując dietę nawet po kilku dniach czujesz się lżejszy i zdrowszy, po spotkaniu z terapeutą Twoje myśli płyną w odpowiednim kierunku, a uczucia stają się jasne. Po pierwszym treningu z emisji głosu otrzymasz wiedzę, ale jeszcze nie dostrzeżesz wielkich zmian, dopiero po kilku tygodniach pojawią się pierwsze efekty. Czasem to bardzo zniechęca.

Od wielu lat mówisz i brzmisz w konkretny sposób, mimo wyrażenia chęci rozwoju nie zawsze jest to równoznaczne z gotowością na duże zmiany. Czasem ktoś chce zmienić coś w swoim życiu, a gdy faktycznie coś zaczyna się dziać, pojawia się lęk przed nowością i chęć powrotu do dawnego życia. To trochę tak jak z terapią – masz świadomość, że potrzebujesz jej, ale musisz liczyć się z tym, że ona Cię zmieni, prawdopodobnie na lepsze, ale będziesz myślał i czuł inaczej niż wcześniej. Będzie na początku dziwnie, ale później zachwycisz się postępami i zmianami.

Emisja głosu i rozwój osobisty

Nauka emisji głosu, samoświadomość własnego głosu to elementy ściśle związane z rozwojem osobistym – dbając jedynie o wygląd, wiedzę i umiejętności, może zabraknąć tego jednego szczegółu, tej wisieńki na torcie, która idealnie zamknie tę kompozycję, tych długich i wiszących kolczyków które nadają klasy i szyku Twojej stylizacji, może zabraknąć pięknego, atrakcyjnego głosu i wyraźnej, poprawnej mowy.

Zadbaj o kompletny rozwój osobisty!

Zapisz się na zajęcia z emisji głosu mówionego i poznaj swój lepszy głos;)