Jak zapisać się na lekcje śpiewu online

Jak zapisać się na lekcje śpiewu online? Jak znaleźć nauczyciela śpiewu online? Czy mieszkając w innej strefie czasowej można uczyć się śpiewu online u nauczyciela z Polski? A mieszkając na innej półkuli, gdzie różnica czasu jest duża? Lepiej kontaktować się mailowo, smsowo czy telefonicznie? Jak przebiega proces zapisania się na lekcje śpiewu online? Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, rozwiać wszelkie wątpliwości, jako nauczycielka, która od wielu lat naucza online, postanowiłam napisać mini poradnik o tym, jak zapisać się na lekcje śpiewu online.

Jak zapisać się na lekcje śpiewu online? Od czego zacząć?

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz – czy w Polsce, za granicą, w Europie lub na innym kontynencie, jaki masz styl życia, godziny pracy lub nauki – możesz uczyć się śpiewu u nauczyciela z dowolnego państwa czy miasta, w takim języku, w jakim jest Ci wygodnie. Oczywiście różnice czasowe mogą być problematyczne – szczególnie, gdy wynoszą więcej niż 2 czy 3 godziny, ale to nie powinno stanowić przeszkody dla nikogo. Osobiście współpracowałam z ludźmi, którzy mieszkali bardzo daleko od Polski i mimo różnic w czasie, udawało nam się bez trudności umówić dogodny termin, doskonale pamiętam – w zeszłym roku uczyłam Marcina, który po pracy miał godzinę 16, a u mnie była wtedy 22, więc nasze zajęcia trwały od 22 do 23 polskiego czasu. Wszystko zależy od nastawienia nauczyciela oraz chęci obu stron. Jeżeli mieszkasz za granicą, ale swobodnie posługujesz się głównie językiem polskim, wówczas powinieneś pobierać nauki właśnie w tym języku, gdyż nauka śpiewu będzie wymagać już wystarczająco dużo skupienia, że nie powinieneś dekoncentrować się na próbie zrozumienia słownictwa specjalistycznego z zakresu wokalistyki (i to w dodatku w obcym języku). Jeżeli jesteś już zdecydowany na nauczyciela online z polski, to teraz czas na poszukiwania w sieci. Wpisujesz w wyszkukiwarce frazę: nauka śpiewu online i przeglądasz wszystkie oferty, czytasz o nauczycielu, oglądasz jego zdjęcia, czytasz o misji i doświadczeniu i robisz wstępną selekcję. Następnie orientujesz się, czy jest możliwość umówienia się na pierwsze zajęcia. Tutaj warto zaufać intuicji: czasem jest tak, że patrzysz na kogoś i myślisz: chcę się u niej (lub u niego) uczyć.

Jak zapisać się na lekcje śpiewu online – jak się zapisać?

Jeżeli jesteś z Polski najłatwiej będzie zadzwonić i dowiedzieć się, czy wybrany nauczyciel ma wolne terminy. Pamiętaj, by znać swój grafik, wiedzieć jak wygląda Twoja dyspozycyjność, by nie utrudniać i przedłużać rozmowy. To też moment, by ewentualnie dopytać o to, co nie jest jasne, upewnić się, że zna się aktualny cennik nauczyciela i już jesteś umówiony na pierwszą lekcję śpiewu online. Natomiast jak zapisać się na lekcje śpiewu online, jeżeli posiadasz zagraniczny numer? Niektóre osoby z dystansem podchodzą do odbierania rozmów z numerów zagranicznych, wtedy warto najpierw napisać sms-a lub wysłać maila z informacją, kiedy planujesz dokonać próby kontaktu telefonicznego z nauczycielem. Gdy ktoś nie odbiera, nie zniechęcaj się – być może trwa właśnie lekcja śpiewu i nauczyciel oddzwoni, jak tylko będzie to możliwe.

Jak zapisać się na lekcje śpiewu online – a co z jakością połączenia i ewentualnymi zmianami głosu?

Jeżeli dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę ze śpiewem, to naprawdę na początku nauki nie powinieneś się przejmować minimalnie zmienionym głosem z powodu nauki online, w dzisiejszych czasach te zmiany są naprawdę minimalne i dopiero na poziomie zaawansowanym mogą mieć znaczenie. Nauczając zdalnie, każdy nauczyciel ma swoje metody na ewentualne problemy z jakością połączenia, więc nie obawiaj się. No chyba, że zapisujesz się do kogoś, kto od niedawna uczy śpiewu online, wtedy może nie mieć wystarczającego doświadczenia i rozwiązań problemu z gorszą jakością rozmowy.

Jak zapisać się na lekcje śpiewu online – co jest potrzebne?

O tym, co będzie niezbędne do nauki śpiewu online powinieneś zostać poinformowany przez nauczyciela przed pierwszą lekcją. Wystarczy sprzęt przez który możesz się połączyć, ustalenie aplikacji, z jakiej będzie się korzystać i już;)

Jak zapisać się na lekcje śpiewu online?

Ucząc się śpiewu online masz ogromny wybór i pełną swobodę – nie jesteś ograniczony ani odległością, ani językiem, ani niczym. Możesz uczyć się śpiewu u tej osoby, u której chcesz i to jest ogromny komfort, a dodatkowo wygodnie i w dresiku, bez wychodzenia z domu;) Zapisanie się na lekcje śpiewu online nie jest trudne – najważniejsze to: czytaj ze zrozumieniem oferty nauczycieli;) Powodzenia;)