Kurs doszkalający dla wokalistów

Kurs doszkalający dla wokalistów

Kurs doszkalający dla wokalistów – czy to coś dla Ciebie? Dla kogo przeznaczone są zajęcia wokalne w ramach kursu doszkalającego? Kto może skorzystać z takich zajęć? Jeśli systematycznie śledzisz blog Akademii Śpiewu, byś może zaskoczy Cię taki artykuł i nowy kurs, lecz jak to zawsze bywa z moimi pomysłami – to życie samo naprowadza mnie na nowe tory. Tak również jest w tym przypadku.

Kurs doszkalający dla wokalistów – dla kogo przeznaczone są zajęcia?

Kurs doszkalający dla wokalistów to oferta skierowana dla profesjonalnych muzyków, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie (muzyczne), pracują zawodowo głosem, są czynnymi muzykami lub planują powrót do zawodu po miesiącach lub latach przerwy. Kurs powstał z myślą o profesjonalistach, którzy niejednokrotnie mają problemy z odnalezieniem dla siebie odpowiedniego miejsca, by się doszkolić, popracować nad swoimi słabymi stronami, a przy tym liczą na dyskrecję czy nawet anonimowość. W Akademii Śpiewu muzycy mogą znaleźć wsparcie techniczne i mentalne, przestrzeń do swobodnej pracy nad własnymi słabościami w atmosferze wsparcia i zrozumienia mogą odkryć swoje słabe strony, które skutecznie starają się ukryć przed publicznością, kolegami/muzykami z pracy/zespołu czy swoimi podopiecznymi. Dla muzyków i wokalistów, którzy poszukują swojego trenera wspierającego, który uczciwie zwróci uwagę na pewne niedociągnięcia techniczne i doradzi, jak sobie z nimi poradzić. Po wielu latach w zawodzie naturalnym jest, że tworzą się pewne maniery, które warto na bieżąco kontrolować niezależnie od poziomu wokalnego.

Kurs doszkalający dla wokalistów – czy to coś dla Ciebie?

Osoba otrzymująca pewne uprawnienia/tytuł w świecie artystycznym jeśli opuści mury Akademii, częściowo traci możliwość dalszego rozwoju pod opieką profesora, a po wielu latach niezwykle trudno nawiązać kontakt z dawnymi nauczycielami (tym bardziej, gdy od recitalu dyplomowego minęło kilka dobrych lat). To nic dziwnego – można się wstydzić tego, że po takim czasie głos nie jest w najlepszej formie lub liczne koncerty czy joby wpłynęły na spadek poziomu technicznego. Dodatkowo środowisko muzyczne jest dość małe, a niektórzy muzycy idąc własną drogą, musieli spalić za sobą te przysłowiowe mosty i w sytuacji problemów głosowych, utraty formy wokalnej pojawia się problem – muzyk nie widzi możliwości uzyskania wsparcia.

Osoby znane, koncertujące, mające grono swoich fanów również nie mogą pozwolić sobie na prywatne lekcje śpiewu o przypadkowego nauczyciela śpiewu, którego podpowiada Google – przecież nikt nie chce, by cały świat, media społecznościowe dowiedziały się o problemach głosowych czy brakach w technice.

Profesjonalny wokalista czy to czynny czy po przerwie, gdy potrzebuje wsparcia trenera wokalnego ma pewne obawy – przecież sam jest muzykiem, powinien poradzić sobie sam z własnymi problemami, lecz jest również świadomy tego, że niemożliwe jest wychwycenie wszystkich niedociągnięć we własnym głosie czy kontrolowanie własnego eliminowania błędów czy manier.

Kurs doszkalający dla wokalistów? – oryginalna oferta?

Być może nie jest to popularna oferta, lecz powstała, by moi “znajomi” po fachu czy nawet koledzy muzycy wiedzieli, że stworzyłam miejsce bezpieczne, gdzie można poczuć się anonimowo, bez wstydu odsłonić siebie, bez strachu o wyśmianie, krytykę czy plotkowanie. Każdy profesjonalny muzyk może otrzymać “umowę” zabezpieczającą jego anonimowość, a wszystko po to, by każdy wokalista czuł się swobodnie, naturalnie i mógł skupić się na pracy nad swoim głosem.

Kurs doszkalający dla wokalistów – prowadząca

Czy czuję się kompetentną osobą, by pomagać ludziom, którzy mają takie samo wykształcenie jak ja? Zdecydowanie tak – od lat uczę emisji głosu, pracuję z amatorami, którzy nie posiadają minimalnej wiedzy wokalnej czy muzycznej, samodzielnie muszę nieraz prowadzić małe śledztwo, by dowiedzieć się, co jest przyczyną konkretnych błędów, a jak wiadomo – błędy należy eliminować w zarodku. Akademię Śpiewu stworzyłam myśląc o tym, czego mi osobiście brakowało w toku nauki w szkole muzycznej czy Akademii – dokładnie tak samo jest w przypadku kursu doszkalającego. Mam na uwadze to, czego ja bym potrzebowała.

Jesteś profesjonalistą i szukasz pomocy?

Dobrze trafiłeś – mogę Ci pomóc;)