Kursy online

Kursy online – są to dodatkowe projekty Akademii Śpiewu umożliwiające uczniom jeszcze szybsze i lepsze efekty w krótszym czasie. Poza zajęciami indywidualnymi każda osoba uzyskuje możliwość samodzielnego trenowania w domu, za pomocą kursów online. Oferta Akademii jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Aktualnie uczniowie mają do dyspozycji dwa kursy online. Indywidualne szkolenia online są niezwykle wygodne, gdyż można trenować gdzie się tylko chce i o każdej porze dnia (czy nocy). Nie jest potrzebny żaden specjalny sprzęt – wystarczy zwykły smartfon czy laptop i dostęp do internetu. Ćwiczenia są szczegółowo opisane lub zaprezentowane na nagraniach, a więc nie ma możliwości o tym, aby ktokolwiek zrobił sobie krzywdę. Kursy online przeznaczone są dla dzieci powyżej 10 roku życia.

 

Filmy instruktażowe o oddychaniu –  to oferta skierowana do osób, które dopiero rozpoczynają współpracę z Akademią Śpiewu lub powracają po dłuższej przerwie do regularnej pracy nad głosem zarówno mówionym i śpiewanym. Każdy filmik rozpoczyna się krótkim opisem danego toru oddechowego, a następnie przedstawione są podstawowe ćwiczenia, które najlepiej rozwijają daną grupę mięśniową. W każdym filmiku  prowadząca Akademię Śpiewu oraz autorka wielu ćwiczeń oddechowych prezentuje ćwiczenia i dokładnie wyjaśnia zasady trenowania . Jest to bardzo wygodna opcja, gdyż jeden filmik trwa ok. 15 minut. .

Dostępne są 3 nagrania video:

1. Film instruktażowy o oddychaniu cz. I – Tor żebrowy
Od tego toru rozpoczyna się naukę oddychania, a więc jest idealny w okresie początkowym nauki (zaleca się wykupienie dostępu tuż po pierwszej lekcji).

2. Film instruktażowy o oddychaniu cz. II – Tor przeponowy
Za pełną kontrolę nad głosem odpowiada właśnie tor przeponowy. Ćwiczenia toru przeponowego i wzmocnienie mięśnia przepony ma kluczowe znaczenie dla emisji głosu.

3. Film instruktażowy o oddychaniu cz. III – Tor żebrowo – przeponowy
Jest to przedstawienie toru oddechowego, który gwarantuje optymalny oddech. Tor żebrowo – przeponowy jest najlepszym możliwym rodzajem oddychania ze względu na maksymalne wykorzystanie możliwości płuc oraz mięśni oddechowych w procesie fonacji. Opanowanie tego toru często stanowi problem dla początkujących, lecz wytrenowanie gwarantuje zauważalne postępy.

 

Film instruktażowy o oddychaniu to dokładna i profesjonalna prezentacje prawidłowego oddechu w sposób bardzo przystępny i zrozumiały dla każdego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Konieczne przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące filmu instruktażowego o oddychaniu.

 

Indywidualny Miesięczny Plan Treningów Oddechowych –  to roczny kurs oddechowy, który uczeń otrzymuje w formie 5 zróżnicowanych zestawów ćwiczeń na każdy miesiąc. Zestaw ćwiczeń oddechowych ma formę pisemną – posta, dlatego niezbędne są wcześniej indywidualne zajęcia, aby poznać nazewnictwo oraz tajniki prawidłowego wykonywania tych autorskich ćwiczeń. Istnieje również możliwość wykupienia dostępu do krótkiego filmiku instruktażowego podstawowych ćwiczeń toru żebrowego, przeponowego i całościowego. Początkowo plan treningowy dotyczy jedynie mięśni oddechowych, zaś po kilku miesiącach ćwiczenia zostają wzbogacone o inne elementy niezwykle ważne dla prawidłowej emisji głosu, jak np. ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, rezonans, naukę otwierania krtani, dykcji czy nawet ćwiczenia relaksacyjne. Indywidualny miesięczny plan treningów oddechowych przeznaczony jest dla każdego ambitnego i zaangażowanego ucznia, któremu zależy na właściwym wytrenowaniu oddechu, który jest bazą dla całej emisji głosu (mówionej oraz śpiewanej). Plan treningów oddechowych można rozpocząć oraz zakończyć w dowolnym momencie. Ćwiczenia są ciekawe, bardzo zróżnicowane oraz podzielone na poziomy trudności. Ukończenie całego kursu oddechowego jest gwarancją mocnego podparcia oddechowego.

Dowiedz się więcej o miesięcznym planie treningów oddechowych online.

 

Video Kurs Oddechowy – to oferta Akademii Śpiewu, przeznaczona dla uczniów oraz absolwentów. Wersja podstawowa zawiera 12 filmików z ćwiczeniami oddechowymi (jeden na każdy miesiąc), obejmuje wszystkie tory oddechowe oraz zagadnienia związane z oddechem. W każdym nagraniu autorka szkolenia wyjaśnia oraz prezentuje swoje autorskie treningi oddechowe, które ciągle zostają wzbogacone o nowe elementy. Praca z video kurem gwarantuje właściwe zrozumienie każdego ćwiczenia oraz umożliwia wzorowanie się na prowadzącej.  Szkolenie online przeznaczone jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wokalistów oraz mówców. Dostęp do materiałów jest dożywotni, a więc zawsze można wrócić do wcześniejszych treningów. Na zakończenie video kursu każdy uczestnik wykonuje test swoich umiejętności (online) oraz otrzymuje dyplom ukończenia kursu. Po zakupieniu video kursu oddechowego można w razie pytań i wątpliwości kontaktować się z prowadzącą.

 

Kurs obniżania głosu – to oferta skierowana do uczniów Akademii Śpiewu, którzy trenują emisję głosu mówionego oraz śpiewanego.  Ćwiczenia na obniżenie i wzmocnienie głosu przeznaczone są dla każdej osoby niezależnie od poziomu zaawansowania czy doświadczenia. Ćwiczenia dostępne są w formie pisemnej, a kurs obniżania głosu oparty jest przede wszystkim na ćwiczeniach praktycznych. Zawiera słowo wstępu, opis mechanizmu nad którym uczestnik kursu będzie samodzielnie pracował oraz konkretne polecenia. Ćwiczenia można wykonywać codziennie, kilka razy w tygodniu lub rzadziej – to sam trenujący decyduje o tempie pracy.  Kurs przeznaczony jest zarówno dla kobiet oraz mężczyzn powyżej 15 roku życia. Każdy uczeń, który decyduje się wziąć udział w tym projekcie, otrzymuje dożywotni dostęp do materiałów. W kursie zostały wykorzystane ćwiczenia autorstwa Anna Kamieńskiej, a także ćwiczenia, z którymi prowadząca zapoznała się, gdy sama pobierała nauki. Kurs jest bardzo ciekawy, zróżnicowany oraz z pewnością przynosi efekty. Po jego zakończeniu uczeń doskonale wie, jak w codziennym życiu uzyskać głębokie brzmienie swojego głosu, a tym samym zwiększyć szacunek otoczenia i zyskać pewność siebie.

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kursu obniżania głosu online.

Opinie uczniów

Aktualności /Blog

Zobacz ostatnie wpisy

Zajęcia grupowe

Zajęcia grupowe dotyczą ćwiczeń z zakresu: oddech, aparat artykulacyjny, rezonans, aktorstwo,  śpiew.