Nauka mowy online – dla kogo przeznaczone są zajęcia?

Nauka mowy online to opcja, która w dzisiejszych czasach jest bardzo rozsądnym i wygodnym rozwiązaniem. Nauka mowy z pewnością kojarzy się głównie z dziećmi lub z osobami cierpiącymi na zaburzenia mowy (posiadają jakiś stopień niepełnosprawności) – nic bardziej mylnego. Mowa to zarówno dykcja jak i samo wydobywanie z siebie dźwięku mówionego na zewnątrz. Nauka mowy nie ogranicza się jedynie do samej poprawnej artykulacji konkretnych głosek czy zbitek, ale bierze pod uwagę “całokształt mowy”. Nauka mowy online to zajęcia z dykcji oraz emisji głosu mówionego, które odbywają się w formie zajęć online, które z uwagi na sytuację na świecie czasem są jedyną możliwą opcją. Nauka mowy nie dotyczy dzieci, ale każdą osobę – dziecko uczy się mówić bez świadomości, powtarzając po rodzicach czy opiekunach, zaś w dorosłym życiu możliwa jest nauka mowy, która odbywa się w sposób świadomy.

Nauka mowy online – kto może uczyć się mowy online?

Nauka mowy myśląc szablonowo dotyczy dzieci, u których stwierdzono wady wymowy lub dysfunkcje mowy, niestety takie myślenie sprawia, że nasze społeczeństwo mówi coraz gorzej, mniej wyraźnie, niedbale i bełkotliwie oraz nie przejmuje się tym, jak mowa brzmi i czy jest w jakikolwiek sposób przyjemna dla słuchaczy. Nauka mowy online przeznaczona jest dla każdej osoby, która chce pracować nad swoją mową, a co może skłonić kogoś do tego, że pojawi się pomysł, by poprosić o pomoc specjalistę? Zaczynając od osób które pracują zawodowo głosem, poprzez osoby, które przeszły zabiegi w obrębie aparatu głosowego lub artykulacyjnego, osoby, które zauważyły u siebie tzn. “starzejący się głos” oraz zmiany w sposobie mówienia, a w bliskiej przyszłości być może również osoby, które mają powikłania po przebyciu choroby w związku z zakażeniem Covid-19 (aktualnie trwają badania nad powikłaniem związanym ze zmianą mowy oraz możliwością odpowiedniej artykulacji) oraz osoby, które mają problemy ze swobodną i wyraźną mową oraz swobodnym oddychaniem w czasie mówienia.

Nauka mowy online dla obcokrajowców

Oczywiście osoby, które planują zamieszkać w Polsce lub od dawna mieszkają w Niej mogą rozpocząć pracę nad własnym sposobem mówienia. Ogromnym plusem zajęć w przeciwieństwie do nauki języka polskiego jest brak zasad ortografii, suchych regułek, lecz nauka żywego języka, lecz poprawnego, wyraźnego. Nie mieszkasz od zawsze w Polsce, a chciałbyś “wtopić się w tłum” i nie wyróżniać się swoją mową od Polaków? Można wypracować sposób mówienia tak, by nikt się nie zorientował, że nie jesteś Polakiem. A może mieszkasz poza granicami i nie chcesz zapomnieć swojego ojczystego języka? To również idealna opcja dla Ciebie – gdziekolwiek nie jesteś, możesz uczyć się mowy i zatroszczyć się o poprawną mowę.

Nauka mowy online przeznaczona jest dla każdej chętnej osoby, która chce mówić głośno, wyraźnie, pięknie i starannie;)